Слухати

Нацполіція не розробила документи для реалізації закону про протидію домашньому насильству, - Уповноважена

07 березня 2018 - 22:09
Мова йде про бланки для заборонних приписів
Нацполіція не розробила документи для реалізації закону про протидію домашньому насильству, - Уповноважена / Новини на Громадському радіо

Національна поліція не розробила відомчі документи, необхідні для реалізації закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Про це Громадському радіо розповіла Урядова уповноважена у справах гендерної політики Катерина Левченко.

Читайте також: У боротьбі за гендерні права треба залучати законодавство, — Катерина Левченко

«Уже сьогодні поліція має виносити термінові заборонні приписи. Якщо ці приписи не виносяться, то це означає що поліція не виконує закон. Центр «Ла-Страда» розробив проект бланку термінового заборонного припису і надіслав голові поліції, бо на національну гарячу лінію з питань попередження насильства неодноразово зверталися поліцейські, запитуючи як оформлювати приписи», — розповіла Левченко.

Читайте також: Перша Урядова уповноважена з питань гендерної політики розповіла про плани на посаді

Вона пояснила, що заборонні приписи обмежують на термін до 10 діб певні дії кривдника, наприклад, забороняють приходити до будинку постраждалої чи спілкуватися з дитиною.

Після ухвалення цього закону Нацполіція отримала додаткові заходи реагування, серед яких також призупинення ліцензії на користування зброєю для тих осіб, які скоїли домашнє насильство.

Читайте також: Як працюватиме Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства? Коментар «Ла Стради»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+