Слухати

Чарівні берегині роду: як політики вітають з 8 березня / Новини на Громадському радіо

Чарівні берегині роду: як політики вітають з 8 березня

08 березня 2018 - 18:23
До Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир чиновники, політики, державні та приватні структури підготували вітання. Громадське радіо зібрало вибрані цитати з вітальних листівок

Президент України Петро Порошенко у своєму вітанні зазначає, що жінка – «символ доброти й любові, радості й тепла», він також вважає, що краса врятує світ.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков переконаний, що 8 березня — «це свято тих, хто щедрістю свого серця допомагає … долати життєві перешкоди, надихає на нові звершення та героїчні вчинки, вселяє віру в те, що світ буде врятований і настане мир».

Привітання голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала та керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна починаються майже однаково.

«Усе найсвітліше, що є в нашому житті, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського», — ідеться у вітанні.

Жінки несуть у світ життя, любов, ніжність та красу, вважає голова ДСНС.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко називає 8 березня «прекрасним жіночим святом». На честь свята він у Києві роздавав троянди жінкам.

«Роздали тисячу троянд, а хотілося б мільйони, щоб кожна українська жінка отримала по квітці. Наші жінки повинні бути гарні, щасливі та кохані. А 8 березня хочуть відмінити тільки імпотенти, які жлобяться жінці квітку подарити. Ми це свято не дамо скасувати!», — сказав Ляшко.

Співголова фракції Опозиційного блоку в парламенті Олександр Вілкул переконаний, що «кожна жінка хоче відчувати себе захищеною і коханою, бути господинею в щасливій родині».

Оппоблок вважає, що жінки «дарують любов і турботу, створюють затишок і порядок, наповнюють світ красою і щастям».

В.о. Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан називає жінок «чарівними і ніжними, сміливими та цілеспрямованими, лагідними та емоційними».

«Ви щоденно надихаєте нас, чоловіків, на нові досягнення та шляхетні вчинки. Кожного дня ви прикрашаєте цей світ своєю красою й добротою, ваша життєва мудрість, відповідальність та турбота створюють добробут і затишок для рідних та близьких людей, несуть гармонію у бурхливе життя колективів і організацій», — ідеться у вітанні Продана.

Патрульна поліція у привітанні зазначає, що жінки — це «любов, мудрість, захист, підтримка, сила», та бажає сімейного затишку.

Коментар кандидатки філософських наук, редакторки інформаційного ресурсу «Гендер в деталях» Тамари Злобіної

Мода на гендерну рівність до деяких наших депутатів ніяк не дійде. Я не вважаю вітання «тендітним» і «ніжним» доречним, бо кожне свято має свою історію. 8 березня починалося як день боротьби жінок за свої права і мало такий початковий зміст.

У 1970-х роках Організація об’єднаних націй також вирішила відзначати цей день на глобальному рівні саме як день боротьби за права жінок, день відзначення досягнень і поступу у питаннях емансипації. Ця пострадянська традиція з тюльпанчиками, красою і ніжністю сформувалася історично, але вона не відповідає ані суті цього свята, ані світовим тенденціям, ані тому наповненню, яке хочуть бачити для цього свята емансиповані українські жінки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+