Слухати

Хто такий Володимир Рубан? Головні факти про затриманого переговорника / Новини на Громадському радіо

Хто такий Володимир Рубан? Головні факти про затриманого переговорника

08 березня 2018 - 23:32
Рубан відомий проросійськими висловлюваннями, співпрацею і сваркою з Медведчуком та звинувачувався у зароблянні на обмінах

Ввечері 8 березня стало відомо про затримання лідера Центру звільнення полонених «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана, коли він намагався в’їхати з контрольованої бойовиками території так званої «ДНР» на підконтрольну Україні територію із арсеналом зброї.

Чим він займався раніше, чому з власної ініціативи брав участь у звільненні полонених та якими висловлюваннями відомий? Громадське радіо на основі розслідування Медійної ініціативи за права людини зібрало головні факти біографії переговорника.

2004-2008 роки

Займався поліграфічно-видавничою діяльністю. Протягом 2004-2008 років створив групи підприємств, що активно формувала проросійські позиції в літературній і освітній сферах.

Одним із партнерів Рубана був Олександр Дроздов — колишній офіцер зовнішньої розвідки КДБ СРСР (1974-1990 роки).

2008-2010 роки

Видавництво Рубана «Київська Русь» займається масовим друком шкільних підручників «Страноведение.Россия», а також посібників для перекваліфікації вчителів «Воссоединение Руси». Книжки були впроваджені в освітніх закладах Донбасу протягом 2008-2010 років.

2013 рік

Рубан стає активним учасником проросійського руху Віктора Медведчука «Український вибір».

20 червня 2013 року Рубан створює власну громадську організацію «Офіцерський корпус» і починає працювати окремо від Медведчука.

2014 рік

У травні 2014 року разом із організацією з власної ініціативи взявся за звільнення заручників із полону «ЛНР» та «ДНР».

З моменту створення «Офіцерського корпусу» організація виступала проти євроінтеграції України, пізніше — засуджувала протестувальників на Майдані. Проте 6 грудня 2013 року її члени різко змінили риторику та вступили до лав Самооборони Майдану.

2015-2018 роки

Між «Офіцерським корпусом» Рубана та «Українським вибором» Медведчука загострюється конфлікт.

У лютому 2015 року Володимир Рубан зареєстрував політичну партію «Офіцерський корпус», яка пізніше взяла участь у місцевих виборах.

Важливо зазначити, що під час переговорів про звільнення полонених Рубан неодноразово висловлювався на підтримку бойовиків та звинувачував українських військових в обстрілі мирних кварталів на Донбасі. На його думку, саме Київ затягує переговори зі звільнення заручників.

Інші учасники переговорного процесу заявляли, що Рубан їх зриває та навіть заробляє на обмінах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+