Слухати

Відео-вітання чернігівських лікарів до 8 березня б’є рекорди за переглядами / Новини на Громадському радіо

Відео-вітання чернігівських лікарів до 8 березня б’є рекорди за переглядами

08 березня 2018 - 23:37
Понад два мільйони людей у двох соцмережах переглянуло відео-привітання лікарів чернігівського обласного онкодиспансеру, адресоване колегам-жінкам з нагоди 8 березня

Лікарі Чернігівського обласного онкодиспансеру привітали своїх колег жінок з 8 березня відеороликом зі спеціально написаною піснею на музику популярного в минулому іспаномовного хіта. 

На відео лікарі і допоміжний персонал онкодиспансеру обох статей танцюють в білих халатах, виконують медичні маніпуляції та обмінюються трояндами з нагоди Міжнародного жіночого дня.

З вечора 7 березня і протягом 8 березня 2018 року цей ролик набрав більше двох мільйонів переглядів у двох соціальних мережах — Facebook та YouTube.

У пісні кілька куплетів. Зокрема там є й такі слова:

«В оперблоці та на кухні, в бухгалтерії, хозчасті

Наша пісня гарна ллється, бо жінки — це наше щастя!

Come on, come on, baby! Всі дівчата у нас гарні

Чоловічим колективом признаємось вам в коханні!

По віділеннях вітаєм, і звичайно в оперблоці,

Ось такі пісні співаєм, що ми самі навіть в шоці!

Come on, come on, наливайте, всі дівчата вже чекають,

Нашій пісні ставте лайки. Ось як медики вітають!»

Кілька днів тому виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун висловила думку у своєму приватному профілі у Facebook, що не сприймає 8 березня як «привід вітати жінку з тим, що вона є жінка». Зокрема, вона написала:

«Наближається 8 березня та біля мого робочого місця з’являється все більше букетів з квітами й привітань зі святом. Хочу попросити не вітати мене в цей день. Не дарувати квітів та інших подарунків. Бо не сприймаю 8 березня чи будь-яке інше свято, як привід вітати жінку з тим, що вона є жінка. А якщо в такий спосіб ви хочете підтримати мої, як жінки, права та свободи — квіти та особливий день для цього також не потрібні.

Боротьба проти гендерної дискримінації — важливий і відповідальний процес, котрий необхідно підтримувати не подарунками раз на рік, а активною громадянською позицією.

Якщо знаєте про випадки насильства чи дискримінації над жінками — підтримуйте цих жінок! Повідомляйте відповідні державні структури та організації, які захищають права жінок».

Пісню-привітання українською мовою співають кілька лікарів диспансеру. 8-березневий варіант пісні написано на музику відомого хіта 2004 року іспанського співака Хуанеса La Camisa Negra (Чорна сорочка). В оригіналі це пісня про втрачене кохання, і ліричний герой вдягає чорну сорочку на знак жалоби. При цьому сумні слова супроводжуються запальною мелодією.

Після була популярна в Латинській Америці. В Італії ж вона викликала подвійне сприйняття, оскільки її намагалися прив’язати до «чорних сорочок», прихильників фашистського дуче Беніто Муссоліні. Співак Хуанес категорично спростовував будь-які політичні аналогії свого твору.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+