Слухати

СБУ розсекретить архівні документи до Шевченківських днів в Україні (ФОТО)

09 березня 2018 - 09:52
Архіви проливають світло на цікаві факти створення портрета Тараса Шевченка художником Іллею Рєпіним
Шевченківські дні // Вікіпедія

Галузевий державний архів Служби безпеки України представить розсекречені документи, зокрема архіви про українського науковця та громадського діяча Володимира Науменка, який досліджував творчість Тараса Шевченка.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Архіви передадуть до Канівського музею Тараса Шевченка.

Читайте також: Сучасні трактування Шевченка: self-made man, романтик, революціонер

«Оприлюднені документи також проливають світло на цікаві факти створення портрета Шевченка художником Іллею Рєпіним та облаштування у Каневі могили Кобзаря», — ідеться у повідомленні.

Читайте також: Кобзар, Каменяр і Дочка Прометея — хрестоматійні образи класиків

Науменко розшукував архівні документи, пов’язані з українською історією та літературою, зокрема він знайшов і опублікував кілька автографів Тараса Шевченка.

Читайте також: Найбільший міф про кобзарство створив і поширив Тарас Шевченко, - дослідниця

Володимир Науменко також займався політичною діяльністю.

У березні 1917 року Науменко протягом двох тижнів тимчасово очолював Українську Центральну раду. Він також був міністром освіти в останньому уряді гетьмана Павла Скоропадського у листопаді 1918 року. Після встановлення влади Директорії УНР Науменко повернувся до науково-педагогічної роботи.

Читайте також: Немироточивий Шевченко: чому кожен має право тлумачити його по-своєму?

Після того, як Київ був захоплений військами Червоної Армії, Науменка заарештували 7 липня 1919 року. Наступного дня його розстріляли за звинуваченням у контрреволюційній діяльності

Реабілітований 13 грудня 1991 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+