Слухати

В’язень із тюрми на Донеччині розповів СБУ, як його змушували воювати за «ДНР» / Новини на Громадському радіо

В’язень із тюрми на Донеччині розповів СБУ, як його змушували воювати за «ДНР»

09 березня 2018 - 17:25
Чоловік сам прийшов на КПВВ «Новотроїцьке»

Служба безпеки України повідомляє про те, що на підконтрольну Україні територію з так званої «ДНР» прийшов колишній в’язень тюрми в Торезі.

Згідно з повідомленням, чоловік розповів СБУ, як бойовики змушувати його та інших ув’язнених вобвати за «ДНР» на Донбасі.

«Представники НЗФ поставили чоловіка перед фактом, що під час переміщення з одного виправного закладу в інший його паспортні документи, як і багатьох інших ув’язнених було втрачено, тож найкращий вихід — стати одним з «гордих ополченців», на що чоловік відповів відмовою, тоді як були й такі, що погоджувалися, в обмін на таку собі своєрідну свободу», — йдеться в повідомленні СБУ.

Чоловік назвався громадянином Грузії. Зазначається, що його затримали 2011 року в Донецьку, а наприкінці 2013 року в Україні його засудили до 7 років позбавлення волі. Він почав відбувати покарання в Макіївській колонії, але після того, як частина української території опинилася під контролем бойовиків, його перевели до тюрми в Торезі.

СБУ з посиланням на слова чоловіка зазначає, що в Торезькій в’язниці на ув’язнених здійснювався постійний тиск в питанні поповнення лав так званої «ДНР». Чоловік стверджує, що він відмовлявся від цього.

Як він опинився на пропускному пункті, не повідомляється. 

Чоловіка передали представникам Національної поліції для проведення відповідної перевірки та встановлення особи і громадянства.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+