Слухати

Що потрібно зробити Україні, щоб стати членом НАТО? Коментує Іванна Климпуш-Цинзадзе / Новини на Громадському радіо

Що потрібно зробити Україні, щоб стати членом НАТО? Коментує Іванна Климпуш-Цинзадзе

10 березня 2018 - 13:12
Раніше НАТО визнало прагнення України до набуття членства

Північноатлантичний альянс визнав прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. На думку віце-прем’єр-міністра України з питань європейської інтеграції Іванни Климпуш-Цинзадзе, щоб стати членом НАТО, Україні ще потрібно далі працювати над змінами.  

Про це вона сказала в ефірі Громадського радіо.

«Це є визнання, де-факто, ситуації, яка існує в наших намаганнях, в наших прагненнях, у тій цілі, яку ми для себе визначили законодавчо — рішення України щодо того, що ми хочемо стати членами Альянсу», — зазначила Климпуш-Цинзадзе.

За словами віце-прем’єр-міністра, країни НАТО послуговуються одними принципами.

«І якщо ми встановимо ці принципи, тоді ми будемо готові до продовження активної дискусії щодо членства. Мені би дуже хотілося, щоби ми вже були настільки близько від цілі. Але думаю, нам треба ще багато попрацювати із точки зору встановлення реального демократичного контролю над збройними силами, над безпековою і оборонною складовою нашої країни», — зазначила Климпуш-Цинзадзе.

Крім того, за її словами, потрібно будувати далі цивільні органи управління ЗСУ.

«Побудувати цивільне Міністерство оборони, нам потрібно продовжити змінювати нашу економіку відповідно до правил ринкової економіки, впроваджувати верховенство права. Усі ці речі в сукупності дають можливість бути країною, яка взаємосумісна не суто у військовій сфері з країнами-членами НАТО, а й у сфері цінностей», — розповіла Іванна Климпуш-Цинзадзе.

«Українська влада повинна далі активно працювати над реалізацією тих завдань, які ми для себе визначили в тому ж стратегічному оборонному бюлетені, які ми визначаємо щороку в річних національних програмах співробітництва з НАТО, це є наші внутрішні документи, які регулюють і фокусують наші завдання і рух по їх виконанню щодо набуття стандартів НАТО як у військовій сфері, так й інших», — зазначила Климпуш-Цинзадзе.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НАТО визнало прагнення України до набуття членства.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+