Слухати

Зміна статусу України як кандидата у члени в НАТО є технічною, - аналітик / Новини на Громадському радіо

Зміна статусу України як кандидата у члени в НАТО є технічною, - аналітик

10 березня 2018 - 19:08
Україна вже була «країною-аспірантом» у НАТО в 2005 році

Політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач розповів Громадському радіо, що зміни на офіційному сайті НАТО щодо України є радше технічними. 

«За великим рахунком це є позитивна зміна, але справді не потрібно її переоцінювати. Це є суто технічне рішення. Раніше на офіційному сайті НАТО цього запису не було, а тепер він з’явився. 

Шлях України до НАТО доволі довгий. І не завжди це були кроки вперед. Це і призвело до плутанини. У 2008 році нам в Бухаресті сказали, що Україна і Грузія буде членами НАТО. У 2010 році уряд Януковича сам відмовився від цієї ідеї. Але Альянс не помітив як минулого року Верховна Рада скасувала ті законодавчі зміни, які запровадив Янукович. У нашому законодавстві з’явилось про стратегічну мету — членство у НАТО

Україна вже була «аспірантом». Це перший етап. Ми це проходили давно. Після цієї фази має бути «інтенсивний діалог» з НАТО. Україна теж це проходила з 2005 по 2008 рік. Далі план дій і  повноправне членство. 

Зміни відбулись ще у липні 2017 року. На сайті Альянсу це просто не було відображено. Це помітила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка була на Мюнхенській конференції, де не згадали Україну як кандидата у члени НАТО, і вчора на зустрічі Гізер Нойєрт Климпуш-Цинцадзез обговорила це питання.

Нойєрт призначена на посаду набагато пізніше, ніж був Бухарестський саміт. Хоча вона могла і помітити зміни у законодавстві минулого року. Добре, що наша віце-прем’єрка підказала про зміни в українському законодавстві. І того ж дня в НАТО внесли зміни на офіційному сайті. Ось це і все», — пояснив Володимир Горбач. 

Читайте також: Що потрібно зробити Україні, щоб стати членом НАТО? Коментує Іванна Климпуш-Цинзадзе.

Сьогодні на офіційному сайті НАТО з’явилась інформація про те, що НАТО визнало прагнення України до набуття членства. Як повідомляється на сайті НАТО, статус «країни-кандидата» (Aspirant country) набувають країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу. Спершу така країна отримує запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+