Слухати

Росія погрозами змушує кримських татар узяти участь у виборах, - Чубаров / Новини на Громадському радіо

Росія погрозами змушує кримських татар узяти участь у виборах, - Чубаров

11 березня 2018 - 09:55
Вибори президента Росії пройдуть 18 березня

Проросійська влада окупованого Криму різними способами намагається підвищити явку на президентських виборах, в тому числі тиснучи на кримських татар.

Про це заявив голова меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Украини Рефат Чубаров в інтерв’ю російській службі «Голосу Америки».

«За даними, які ми отримуємо, окупаційна влада в Криму мобілізує все для того, щоб забезпечити високий рівень явки людей на незаконні вибори. Особлива увага приділяється кримськотатарській частині електорату, і таке відчуття, що цього разу окупанти хочуть відігратися за тотальну неучасть кримських татар в імітованому «референдумі» 2014 року», — зазначив Чубаров.

За його даними, російські спецслужби беруть участь у «кампанії» з забезпечення високої явки на виборах.

«Влада чинить тиск на всі сегменти кримськотатарського громадського і соціального життя: викликають в ФСБ імамів, деяких з них, тих, хто демонстрував відмінність своєї позиції від позиції духовного управління мусульман Росії, акуратно попереджають, що вони можуть бути відлучені від своїх громад і їм буде взагалі заборонено займатися релігійним просвітництвом», — розповів народний депутат України.

Керівництво Кримського індустріально-педагогічного університету здійснювало помітний тиск на студентів та погрожувало їм, стверджує Чубаров.

«Такий же тиск відчувають вчителі, які зараз складають списки дітей та їхніх батьків, проводять з ними бесіди. Рекрутують людей для участі у виборах і через кримськотатарських підприємців … Для Путіна і його оточення дуже важливо, щоб в Криму була не просто продемонстрована явка, а така явка, ступінь якої був би набагато вищий, ніж у Росії, в тому числі і серед кримських татар», — вважає Чубаров.

Вибори президента Росії пройдуть 18 березня. Українська влада вважає нелегітимним проведення виборів в окупованому Криму.

Націоналістичні партії «Свобода», «Правий сектор», «Національний корпус» обіцяють блокувати дипломатичні установи Російської Федерації на території України 18 березня і не дозволити голосування росіянам, які проживають в Україні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+