Слухати

Судове засідання у справі активістки ЛГБТ перенесли через тиск праворадикалів

12 березня 2018 - 19:05
Засідання щодо банеру, використаного під час Маршу жінок, мало відбутися у Шевченківському суді в понеділок 12 березня
Судове засідання у справі активістки ЛГБТ перенесли через тиск праворадикалів / Новини на Громадському радіо

На слухання у справі банеру, використаного на Марші жінок 8 березня, прийшли представники правих сил, що поводилися агресивно та намагалися прорватися до обвинуваченої. Зрештою засідання було перенесено, а активісти мусили викликати приватну охорону. Про це написала обвинувачена активістка Олена Шевченко на своїй сторінці у Facebook.

«Ну що, трохи напишу за результатами сьогоднішнього засідання суду по маршу жінок 8го березня «Годі терпіти». Обвинувачують мене по ст 185-1 КУпАП з додаванням матеріалів про «наругу над державними символами». Свою позицію щодо баннеру ми вже публікували. В суді я зазначила, що наруги не вбачаю і що це сама символ нац.дружин. У суд прийшло біля 20 осіб «небайдужих громадян» з нацвоналістичними символами та нашивками. Деякі були з палками, інші з балончиками. Охорони ніякої мені надано не було, окрім одного слідчого, що прийшов у суд з протоколом.
Особи намагалися тиснути та прорватися до мене. Засідання після надання моїх пояснень було перенесено. Молодики дзвонили своїм, які збиралися під будівлею суду. Суддя порекомендував не виходити з приміщення суду. Ми прийняли рішення викликати приватну охорону і відходили через інший вихід. У 2016му у Львові під час проведення Фестивалю Рівності була схожа ситуація у суді, де мене блокувало біля 40 осіб праворадикалів.
Виходячі з цього, мені здається, що ситуація в Україні виходить з під контролю держави. Загони радикалів можуть дозволити собі прийти до суду та відверти залякувати людей. Не думаю що це ок. Щодо звинувачення за ст 185-1, можу сказати, що у 2012му мене вже судили за цією статтею, але тобі був режим Януковича. А що зараз?», — написала Олена Шевченко.

Нагадаємо, на голову ГО “Insight LGBTQ NGO” Олену Шевченко було складено протокол про адміністративне правопорушення у справі банеру, використаного під час Маршу жінок у Києві 8 березня. 

«Під час складання протоколу працівники поліції зазначили, що до них зверталися громадяни, яких обурив банер, який тримали учасники акції, з зображенням оголеної жінки з встромленим у неї логотипом Національних дружин. На думку цих громадян, зображення є наругою над цим угрупуванням. Ми, як організатори та заявники Маршу, а також як громадська організація, яка працює з правами людини 10 років, не цензуруємо плакати та банери вуличних акцій. Ми підтримуємо боротьбу з ультраправим радикалізмом та насильством щодо учасниць та учасників мирних протестів, і ставимо під питання правомірність дій поліції з “вилучення банеру”, а також чекаємо на оцінку роботи поліції від прокуратури України», — ідеться в офіційній заяві організації. 

Як раніше повідомляло Громадське радіо, під час Маршу жінок у Києві 8 березня на його учасників напали

Читайте також: Квіти – клумбам, жінкам – права: як пройшов марш до 8 березня у Києві (Фоторепортаж).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+