Слухати

Де перебуває Надія Савченко та коли повернеться до України? / Новини на Громадському радіо

Де перебуває Надія Савченко та коли повернеться до України?

13 березня 2018 - 18:00
СБУ відправила Надії Савченко повістку на допит 13 березня у справі Рубана, однак депутатка не прийшла до суду, оскільки виїхала у відрядження за кордон

bezymyannyy_12.png

Скрін // Facebook Тетяни Проторченко
Скрін
Facebook Тетяни Проторченко

a31b7be-qip-shot-screen-974.png

Скрін // Facebook сторінка Надії Савченко
Скрін
Facebook сторінка Надії Савченко

b01d085-qip-shot-screen-973_0.png

Скрін // Facebook сторінка Надії Савченко
Скрін
Facebook сторінка Надії Савченко

12 березня стало відомо, що СБУ викликала на допит на 13 та 15 березня Надію Савченко як свідка у справі Володимира Рубана. Однак прес-секретарка народної депутатки Тетяна Проторченко повідомила, що Савченко повістки не отримувала, оскільки виїхала до Страсбургу з робочим відрядженням. Сьогодні 13 березня Надія Савченко оприлюднила також офіційне звернення до голови СБУ Василя Грицака, у якому стверджує, що про заплановане відрядження повідомляла заздалегідь. 

«У випадку наявності наміру проведення за моєю участю слідчих дій прошу передати мені наручно виклик на допит в якості свідка до Служби безпеки України, після чого в установлений законом триденний термін згідно зі ст. 135 КПК я прибуду на допит», —  написала вона.

В СБУ стверджують, що їм не було відомо про відрядження Савченко. У відомстві також заявили, що можуть призначити нові допити у цій справі.

«Вона не повідомляла. Ми у встановленому законом порядку вислали їй повістку. Якщо вона пред’явить обґрунтовані підстави, чому вона не могла прийти в ці дати, ми призначимо нові», — пояснила Громадському радіо речниця СБУ Олена Гітлянська.

При цьому повідомлення про те, де саме Надія Савченко перебуває з відрядженням, різнилися. Тетяна Проторченко повідомила на своїй сторінці у Facebook, що Савченко перебуває у відрядженні на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), однак потім написала, що робочий візит Савченко проходить в Європейському парламенті.

На офіційній сторінці Надії Савченко у Facebook також з’являлися пости, що суперечили одне одному: у повідомленнях, підписаних прес-службою, повідомлялося, що Савченко перебуває в Європарламенті, а в постах, підписаних «Н.С.» — що народна депутатка відвідує сесію ПАРЄ.  

У коментарі для Громадського радіо Тетяна Проторченко сказала, що у повідомленні могла бути одруківка. Вона також стверджує, що в СБУ знали про відрядження Савченко.

«Коли я їду за кермом і працюю, цілком можлива описка. На сторінці Надії Савченко є вся інформація, і так само є офіційно зареєстрований документ — перед тим, як їхати, вона повідомила апарат Верховної Ради згідно з процедурою. Зокрема, на суді у справі Володимира Рубана вона заявляла про те, що у неї запланована поїздка до Страсбурга. Всі очільники силових структур були в курсі цього», — пояснила Тетяна Проторченко.

Віце-президент ПАРЄ, президент Комітету ПАРЄ з питань культури, освіти, науки і медіа Володимир Ар’єв написав на своїй сторінці у Facebook, що Надія Савченко не з’являлася на засіданнях комітетів. 

«Усі заходи в ПАРЄ цього тижня — в Парижі. Засідання комітетів. На Політкомі Савченко сьогодні не було. На Моніторинговий завтра вона не запрошена (цей комітет відбувається завжди in camera і без спеціального запрошення туди потрапити неможливо). З українських питань на моніторинговий запрошені лише Ахтем Чийгоз і Олександра Романцова на обговорення теми захисту кримьких татар», — написав він.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба підтвердив, що Надія Савченко перебуває у Страсбурзі. Згідно з офіційною заявою, її відрядження триватиме до 16 березня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+