Слухати

Держсекретаря Рекса Тіллерсона відправили у відставку, - Трамп  / Новини на Громадському радіо

Держсекретаря Рекса Тіллерсона відправили у відставку, - Трамп

13 березня 2018 - 14:54
Вчора Рекс Тіллерсон заявляв, що США погоджуються з результатами розслідувань Британії у справі Скрипаля

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter заявив, що держсекретаря Рекса Тіллерсона відправили у відставку, його місце займе директор ЦРУ Майк Помпео. У свою чергу директором ЦРУ стане Джина Гаспель. 

Трамп подякував Тіллерсону за роботу та сказав, що Джина Гаспель буде першою жінкою, яка керуватиме ЦРУ

Джина Гаспель стала заступником директора ЦРУ у лютому 2017 року. Роботу в ЦРУ Гаспель почала у 1985 році.

Рекс Тіллерсон - американський підприємець та індустріальний менеджер, головний виконавчий директор і голова ради директорів нафтової корпорації ExxonMobil. У грудні 2016 року запропонований на посаду державного секретаря обраним президентом США Дональдом Трампом. На посаді держсекретаря з 1 лютого 2017 року. 

Майк Помпео — американський політик. Із 2011 року він представляє штат Канзас у Палаті представників США. У 1986 році він закінчив Військову академію США у Вест-Пойнті, а потім служив в армії Сполучених Штатів з 1986 по 1991 роки. Потім він працював як приватний підприємець, заснував компанію Thayer Aerospace. 18 листопада 2016 року президент Дональд Трамп оголосив, що призначить Помпео директором Центрального розвідувального управління. 23 січня 2017 року він був підтверджений сенатом Сполучених Штатів з голосами 66 проти 32

Вчора Рекс Тіллерсон заявляв, що Держдеп погоджується з результатами розслідувань Британії у справі Скрипаля. У грудні 2017 року Тіллерсон закликав Росію зменшити рівень насильства на Донбасі. А у жовтні того ж року, Держсекретар США  затвердив список російських громадян і компаній, щодо яких планується ввести санкції.

Як повідомляє NBC, напруженість у стосунках Трампа й Тіллерсона була помітна, коли держсекретар публічно відійшов від позиції Трампа щодо реакції на насильство у Шарлотсвіллі. Тоді Трамп звинуватив обидві сторони протестуючих в зіткненнях в Шарлотсвіллі, а Тіллерсон засудив насильство та прояви дискримінації й ненависті.

Відмінність у політиці Трампа і його держсекретаря постала гостро, коли президент у жовтні 2017 року заявив, що Тіллерсон «марнує час», намагаючись вести переговори з Північною Кореєю.

У жовтні того ж року Тіллерсон, за даними NBC, був близький до того, аби піти з посади, одна залишився до кінця 2017 року. За даними джерел телеканалу, у липні 2017-го Тіллерсон називав президента «ідіотом» після зустрічі з командою нацбезпеки.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+