Слухати

МОЗ скасувало прийом пацієнтів через талончики

13 березня 2018 - 18:35
Міністерство скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації
МОЗ скасувало прийом пацієнтів через талончики / Новини на Громадському радіо

З 13 березня медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати цілий ряд облікових форм. Відповідний наказ157 від 26.01.2018 сьогодні набрав чинності.

«Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною», — сказано у повідомлені.

З наказом, втрачають чинність такі форми, як «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»,  «Контрольна карта диспансерного нагляду», «Медична карта студента № __»,  «Талон на прийом до лікаря», «Талон амбулаторного пацієнта», «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» та «Книга запису викликів лікарів додому».

У МОЗ вважають першочерговим завданням скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них.

«Протягом десятиріч лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але займали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів та гектари лісу. Проте на відміну від лісу, котрий можна виростити знову, не можна повернути час лікарів та пацієнтів», — написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Усе звітування зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень до лікаря дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома. У студентів буде звичайна амбулаторна картка, а діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку.

З розгортанням електронної системи охорони здоров’я всі записи в журналі формуватимуться автоматично з записів амбулаторної карти. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+