Слухати

У Львові звільнили скандального суддю через ухвалу щодо радіо «Весті»

13 березня 2018 - 17:32
Через рішення судді Нацрада не змогла вчасно позбавити радіо «Вести» ліцензії
У Львові звільнили скандального суддю через ухвалу щодо радіо «Весті» / Новини на Громадському радіо

Вища рада правосуддя під час засідання у вівторок прийняла рішення звільнити суддю Франківського райсуду Львова Василя Масендича через перевищення повноважень при розгляді судової справи, що стосувалася дії ліцензії на мовлення радіо «Вести».

«Порушення суддею Масендичем В. В. вимог цивільного процесуального закону призвело до блокування діяльності Нацради при вирішенні питання про анулювання або відмову у продовженні строку дії ліцензії на мовлення, що є питанням національної інформаційної безпеки держави», – йдеться у повідомленні Вищої ради правосуддя.

Дисциплінарну справу на Василя Масендича відкрили на підставі скарг Нацради України з питань телебачення і радіомовлення та нардепа від «Народного фронту» Сергія Висоцького.

Скарги стосувалися прийнятої у лютому 2017 року ухвали Франківського райсуду, якою Василь Масендич зупинив розгляд у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення заяви про продовження терміну дії ліцензії київського радіо «Вести» (ТОВ «ТРК Дивосвіт»). Через таке рішення Нацрада не змогла вчасно позбавити радіо ліцензії.

«На думку скаржників, суддя Масендич В. В. умисно порушив норми процесуального та матеріального права, свідомо перевищив свої повноваження шляхом втручання в повноваження Нацради, не залучив Нацраду до участі у справі як третю особу, чим позбавив її можливості захистити свої права та інтереси… Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Масендич В.В. втрутився в повноваження Національної ради, вийшов за межі завдань судочинства, позову і грубо порушив норми матеріального та процесуального права. Такі дії судді Масендича В.В. свідчать про порушення ним обов’язків і присяги судді та підривають авторитет правосуддя», – йдеться у повідомленні ВРП.

Ухвалу про заборону Нацраді розглядати ліцензію радіо «Вести» Василь Масендич прийняв при розгляді позову киянки Надії Бондарєвої, яка скаржилась на контент радіо і просила суд визнати дії радіокомпанії неправомірними та відшкодувати завдану їй моральну шкоду в сумі 53,6 тис. грн.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+