Слухати

В Києві вшанували пам'ять Дмитра Чернявського (ФОТО)

13 березня 2018 - 21:04
На Майдані Незалежності пройшов вечір пам’яті загиблих на Євромайдані в Донецьку і Луганську
В Києві вшанували пам’ять Дмитра Чернявського (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

У вівторок, 13 березня, на Майдані Незалежності людно. В руках у людей – фотографії і свічки.

«В цей день ми прийшли вшанувати Дмитра, якого зарізали у нас на майдані, в Донецьку. Його вбивство шокувало всіх донеччан. Хочеться, щоб одного дня ми змогли зібратися там, а площу назвали на честь Дмитра Чернявського», - говорить колишня мешканка Донецька Ірина.

Вечір почався зі співу національного гімну України, а продовжився панахидою по загиблих. Після молитви з промовами виступили активісти та свідки подій у Донецьку. З трибуни говорили про загиблих, висловлювали сподівання, що Донбас звільнять, а територіальну цілісність України буде відновлено, тоді можна буде повернутися додому.

Вшанувати пам’ять земляків прийшли свідки подій 13 березня 2014 року. Вони згадували той вечір, розповідали як рятувалися самі і рятували інших.

Своїми спогадами про загиблих з Громадським поділився Володимир Фомічов, звільнений з полону активіст руху «Чесно»: «Дмитро Чернявський ніколи не був великим оратором, але був важливою частиною українського руху в Донецьку, він багато робив чорнової, необхідної роботи. Володимир Рибак – депутат Горлівської міської ради, завжди пропонував допомогу нам за часів майдану і шукав юристів для активістів. Всі, хто прийшов сьогодні, стояли на майдані тоді з нами. Для багатьох людей втрата свого міста – це поразка. Для мене це поразка. Але для того, щоб ми колись перемогли, потрібно аби перемогла Україна, перемогли реформи, це те, чого вони хотіли».

Нагадаю, що під час сутички вбито Дмитра Чернявського і ще двох мітингарів, загалом від рук нападників постраждало кілька десятків учасників акції. Сьогодні прокуратура повідомила, що по справі Дмитра Чернявського проходять вісім підозрюваних.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+