Слухати

Верховний Суд визнав, що НБУ незаконно ліквідував банк «Хрещатик»

13 березня 2018 - 19:29
Вищий суд України підтримав судові рішення попередніх інстанцій
Верховний Суд визнав, що НБУ незаконно ліквідував банк «Хрещатик» / Новини на Громадському радіо

Верховний суд України підтвердив рішення Вищого адміністративного суду міста Києва від 20 липня 2017 року про бездіяльність Нацбанку в забезпеченні захисту прав вкладників і кредиторів банку «Хрещатик». Про це йдеться у рішенні суду.

«У задоволенні заяви НБУ про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року відмовити. Ухвалу Вищого адміністративного суду України залишити в силі», – йдеться в повідомленні.

НБУ не погодився з рішеннями судів та подав касаційну скаргу, однак, згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 7 грудня минулого року, касаційна скарга НБУ залишена без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій – без змін. Нацбанк звернувся до суду стосовно перегляду рішення, але отримав відмову.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд в 2017 році залишив без змін рішення Київського апеляційного адміністративного суду та визнав протиправною бездіяльність НБУ стосовно неприйняття належних заходів стосовно забезпечення захисту прав та інтересів вкладників та кредиторів банку.

Нацбанк визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним 5 квітня 2016 року. Через два за пропозицією Фонду гарантування вкладів регулятор прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив, що дії керівництва, наглядової ради і власників неплатоспроможного банку «Хрещатик» привели до 2,5 млрд гривень збитку фінустанови.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+