Слухати

Під Кабміном пройшла акція «17 гривень — не ціна життю людини» на захист мігрантів / Новини на Громадському радіо

Під Кабміном пройшла акція «17 гривень — не ціна життю людини» на захист мігрантів

15 березня 2018 - 15:29
Активісти зібрали символічну суму коштів для допомоги біженцям та розіграли перфоманс

Акція «17 гривень — не ціна життю людини» пройшла під Кабінетом міністрів. Мета акції — звернути увагу на проблеми осіб, які намагаються отримати притулок в Україні, повідомляє hromadske.ua.

Активісти заявляють, що з 771 особи, яка у 2017 році звернулася до України з проханням надати їм статус біженця, притулок отримала 21 людина. 

Організатори звинувачують Державну міграційну службу (ДМСУ) в «неефективності, бюрократичності та створенні несприятливих умов для іноземців». Вони закликали реформувати діяльність ДМСУ, затвердити чіткі та відкриті процедури надання статусу біженця згідно з міжнародним законодавством та рекомендаціями ООН.

Активісти також розіграли перформанс, під час якого відтворили особистий досвід людей, котрі мали справу з Міграційною службою. Таким чином вони продемонстрували ставлення співробітників ДМС до біженців. Також вони провели флешмоб #біженецьchallenge.

«В Україні кожному, хто отримав статус біженця, надається одноразова грошова допомога у розмірі 17 гривень. Ми збирали гроші на забезпечення кожного з 771 людей, які шукали притулку в Україні і принесли їх під Кабмін, щоб дізнатися, чи в грошах проблема? Якщо не в грошах, то чому такий високий відсоток відмов з такою слабкою аргументацією цих відмов з боку ДМС», — розповів Громадському учасник акції.

Зібрані під час акції кошти (яких вистачило б на надання одноразової фінансової допомоги 374 людям) представник Кабміну не взяв, гроші віддали у дитячий табір Джерела толерантності.

Акцію влаштувала ініціативна група «SoldadoStays», яка утворилася в кінці 2017 року, коли шукачеві притулку з РФ в Україні, трансґендерному правозахисникові Сольдаду Ковалісіді ДМС відмовила в захисті.

Примітно, що в рейтингу рівня щастя країн світу, який цього року досліджував і рівень щастя серед мігрантів, Україна стала шостою країною серед найменш прихильних до мігрантів. В антитоп-5 увійшли Єгипет, Ірак, Білорусь, Греція, Польща та Туреччина. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+