Слухати

ДФС на Львівщині вилучила гранати, доступні лише за ліцензією МВС Польщі / Новини на Громадському радіо

ДФС на Львівщині вилучила гранати, доступні лише за ліцензією МВС Польщі

15 березня 2018 - 17:57
За українським законодавством, переміщення таких предметів через митний кордон заборонене

На пункті пропуску «Шегині-Медика» працівники Львівської митниці ДФС затримали чоловіка, який перевозив з Польщі димові свічки і гранати.

Для перетину кордону чоловік обрав смугу спрощеного контролю «зелений коридор». Та під час огляду його автомобіля «Volkswagen TRANSPORTER», митники запідозрили, що в салоні можуть бути заборонені для переміщення через митний кордон, предмети. Кермувальника і його машину відправили на майданчик для поглибленого огляду товарів.

«Працівники митниці, коли перевіряють автомобіль, у них є декілька підстав, аби запідозрити, що людина щось перевозить. Це і поведінка пасажирів й водія, і зовнішній вигляд автомобіля, наприклад чи затоновані вікна», — каже речник Державної фіскальної служби у Львівській області Роман Макар.

У салоні знайшли 12 предметів циліндричної форми зеленого кольору, різного діаметру і висоти. А ще 12 запалів і 12 крунів запалення.

Ці речі скерували на експертизу. За висновками експертів, вилучені предмети – 6 свічок димних DM-2B та 6 димових гранат RGD-3B IFR. Вони використовуються для військових потреб і доступні лише за ліцензією Міністрества внутрішніх справ Польщі. За українським законодавством переміщення таких предметів через митний кордон заборонене.

«Це димові гранати, ними підірвати щось не можливо, їх військові використовують для маскування своїх дій» — пояснює Роман Макар.

На порушника склали протокол про порушення митних правил. Справу скерують до суду.

Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+