Слухати

Рада відхилила проект закону, який мав відмінити «правки Лозового» / Новини на Громадському радіо

Рада відхилила проект закону, який мав відмінити «правки Лозового»

15 березня 2018 - 18:50
Таким чином, зміни до Кримінального процесуального кодексу, відомі як "правки Лозового", набувають чинності сьогодні

На вечірньому засіданні 15 березня Верховна Рада провалила голосування за законопроект № 7547 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства». Він мав відмінити дію скандальних «правок Лозового» — змін до Кримінального процесуального кодексу, ініціатором яких був депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий.

Проект набрав 214 голосів із 226 необхідних для схвалення. При цьому 15 нардепів з фракції «Радикальної партії» проголосувала проти.

Поправки Лозового обмежують терміни розслідування злочинів. Зокрема, правоохоронці зобов’язані встановити підозрюваного у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину протягом 18 місяців, середньої тяжкості — 12 місяців, а кримінального правопорушення — 6 місяців.

У разі нерозкриття злочину у встановлені терміни кримінальне провадження має бути закрите. Водночас у виняткових випадках слідчий може попросити суд продовжити терміни розслідування.

Крім того, зміни до КПК вводять право підозрюваного оскаржити сам факт вручення йому повідомлення про підозру. Таке право він отримує через 2 місяці після вручення підозри.

Також змінюються правила проведення обшуків силовиками. Зокрема, правоохоронці будуть змушені в клопотаннях про проведення обшуків вказувати, які саме предмети вони хочуть відшукати. Під час обшуку обов’язкова присутність адвоката, а сама слідча дія має фіксуватися на аудіо- та відеоапаратуру.

Усе це негативно вплине на судову та правоохоронну системи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+