Слухати

Верховна Рада призначила Людмилу Дєнісову на посаду Омбудсмена

15 березня 2018 - 17:02
Відповідне рішення парламент виніс на вечірньому засіданні 15 березня
Верховна Рада призначила Людмилу Дєнісову на посаду Омбудсмена / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада призначила на посаду Уповноваженого з прав людини кандидатку від «Народного Фронту» Людмилу Дєнісову.  За її кандидатуру проголосували 280 народних депутатів, передає «112 Україна».

Нагадаємо, раніше кандидат від БПП Сергій Алєесєєв зняв свою кандидатуру.

Як повідомляло Громадське радіо, 13 березня під Верховною Радою відбулася акція протесту правозахисних організацій, що вимагають прозорого конкурсу на посаду Уповноваженого з прав людини.  Термін повноважень попереднього Омбудсмана Валерії Лутковської закінчився у квітні минулого року. Організатори акції зазначили, що неодноразово зверталися до голови Верховної Ради і народних депутатів з вимогами проведення конкурсу на цю посаду, до процесу якого були б залучені представники громадянського суспільства. Не відбулося також публічного обговорення.

Проти порушення процедури призначення Уповноваженого з прав людини також виступило Управління Верховного комісара ООН з прав людини. В ООН заявили, що занепокоєні порушенням стандартів і таємними політичними домовленостями навколо відбору нового Уповноваженого. На переконання УВКПЛ, це може підірвати довіру населення до цього інституту.

Окрім цього, із закликами до об’єктивної процедури обрання Омбудсмена до Верховної Ради зверталися Моніторингова місія ООН в Україні, Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, Freedom House, Європейська мережа національних інституцій з прав людини та Amnesty International.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+