Слухати

16 березня - річниця анексії Криму / Новини на Громадському радіо

16 березня - річниця анексії Криму

16 березня 2018 - 12:26
Чотири роки тому Російська Федерація незаконно окупувала Кримський півострів

16 березня 2014 року відбувся незаконний референдум в Криму, проведений Росією. За його результатами розпущена українським парламентом Верховна Рада Криму оголосила про приєднання Криму до Росії.

Росія заявила, що за входження до РФ нібито висловилися 96, 77% учасників референдуму. Він проводився за підтримки російських військ, які увішли на територію півострова у кінці лютого. 1 березня Володимир Путін вніс в Раду Федерації запит на використання збройних сил в Україні, який Рада схвалила того ж дня.

Водночас за опитуваннями, проведеними компанією International Republican Institute (IRI) у листопаді 2011 і травні 2013, за приєднання півострова до складу Росії виступало 23-33 % мешканців Криму, 49-53 % виступали за збереження статусу автономії у складі України.

За Конституцією та українськими законами референдум 16 березня є нелегітимним, а Крим вважається тимчасово окупованою територією.

Проти дій Росії неодноразово виступали США, ООН та країни ЄС. Щодо суб’єктів РФ у Криму, кримської економіки та російських агентів у Криму застосовані санкції. Вони є складовими санкцій міжнародної спільноти щодо Росії.

Читайте за темою: Если кто-то думает, что в Крыму сейчас наступила Россия — он сильно ошибается, — Ольга Минчик

                                Потрібно не проґавити момент, коли можна буде повернути Крим, — Ільмі Умеров

                                Сьогодні в Криму навіть ті люди, які мріяли про Росію, сильно розчаровані, — Ахтем Чийгоз

                                Росія просто обходитиме санкції, а нові вводитися не будуть, — Степан Гавриш

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+