Слухати

Перекис водню не допомагає ранам швидко загоюватися

16 березня 2018 - 18:51
Перекис водню ефективний тільки для механічного очищення рани
Перекис водню не допомагає ранам швидко загоюватися / Новини на Громадському радіо

Розчин перекису водню (3%), який багато сімей використовують, як засіб першої допомоги при незначних пораненнях — не загоює і не знезаражує рани. Про це написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік. Сумнівною також є властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2», — написала вона.

На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що «при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів». Тому перекис водню ефективний для механічного очищення рани.

«Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові)», - написала Супрун.

За її словами, це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+