Слухати

Під час обрання омбудсмана Рада проігнорувала усі зауваження про нелегітимність процесу, - Павліченко

16 березня 2018 - 14:04
Правозахисні організації заявляють, що голосування було політизованим, зафіксовані також випадки "кнопкодавства"
Під час обрання омбудсмана Рада проігнорувала усі зауваження про нелегітимність процесу, - Павліченко / Новини на Громадському радіо

Під час обрання нового Уповноваженого Верховної Ради у прав людини парламент діяв за вказівкою, а саме голосування буо політизованим. Про це заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко на прес-конференції у четвер 16 березня, повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

«Новий омбудсман не може запропонувати свою стратегію. Вона повинна діяти в рамках вже затверджених планів Кабміном і президентом», — додав Павліченко.

Голова правління ГО «Центр інформації про права людини» Тетяна Печончик заявила, що три кандидатури від БПП, Народного Фронту та Радикальної партії Олега Ляшка були внесені ще в травні минулого року, а термін голосування за них сплив у червні минулого року.

«Ми просили про новий відкритий конкурс саме серед правозахисників. Усі звернення відхилили і процес став закритим. Був конфлікт двох законодавчих норм. Закон про голосування на посаду омбудсмана говорить про таємне голосування (аби фракції не контролювали процес). Закон про регламент ВР говорив про відкрите голосування. Тобто, яке б воно не було, порушувало б одну з норм», — пояснила вона.

Тетяна Печончик вважає, що відбулися торги посадою Уповноваженого. За її словами, правозахисні організації вимагатимуть внесення змін до закону про омбудсмана, які передбачали б обов’язковість такого конкурсу та введення таємного голосування. Однак намірів оскаржувати саме обрання Денісової на посаду Омбудсмана наразі немає.

«Учорашній фарс показав наскільки низьким є рівень поваги депутатів до прав людини», — підсумувала Печончік.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада призначила Людмилу Дєнісову на посаду Омбудсмена. 

Як повідомляло раніше Громадське радіо, 13 березня під Верховною Радою відбулася акція протесту правозахисних організацій.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+