Слухати

Призначення Денисової відбулося в умовах конфлікту інтересів / Новини на Громадському радіо

Призначення Денисової відбулося в умовах конфлікту інтересів

16 березня 2018 - 18:00
НАЗК повинно подати до суду чотири протоколи про адміністративні порушення, — Рябошапка

Колишній член Національного антикорупційного бюро Руслан Рябошапка заявив, що призначення Уповноваженої Верховної Ради з прав людини відбулося в умовах конфлікту інтересів. Новопризначена Омбудсман Людмила Денисова двічі проголосувала сама за себе, що є порушенням процедури, пояснив Рябошапка Громадському радіо

Він, зокрема, заявив, що НАЗК повинно скласти та направити до суду 4 протоколи про адміністративні правопорушення та звернутися до Верховної Ради з вимогою ліквідації рішення про призначення

«Денисова повинна була задекларувати про те, що діє конфлікт інтересів, публічно про це оголосивши на засіданні Верховної ради. Вона цього не зробила, — каже Руслан Рябошапка. — Це складає два адміністративних правопорушення. Перше — неповідомлення про потенційний конфлікт інтересів, друге — вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів. Оскільки вона двічі це робила, то має бути складено чотири протоколи. Крім того, НАЗК має звернутися до ВР з тим, щоб вона ліквідувала це рішення, оскільки воно було прийняте в умовах конфлікту інтересів».

Обурені процедурою призначення Людмили Денисової і правозахисники. За словами Тетяни Печончик, правозахисні організації вимагатимуть внесення змін до закону про Омбудсмана, які передбачали б обов’язковість відкритого конкурсу на посаду та введення таємного голосування.

Попри обурення правозахисної спільноти і деяких народних депутатів призначенням Людмили Денисової, жодних дій щодо оскарження голосування ніхто не вживав.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+