Слухати

У річницю "референдуму" у Криму, Меджліс закликає кримчан не йти на "вибори"

16 березня 2018 - 17:05
Вибори президента Росії 18 березні будуть проводитися й на тимчасово окупованій території Криму
У річницю «референдуму» у Криму, Меджліс закликає кримчан не йти на «вибори» / Новини на Громадському радіо

16 лютого 2014 року в Криму під дулами автоматів російських військових на півострові відбувся так на званий «референдум» про майбутній статус і державну приналежність Криму. Громадське радіо попросило заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза згадати, що відбувалось на виборчих ділянках у цей день чотири роки тому.

«Ділянки у Бахчисарайському районі, а це був один з найбільш політично активних районів, були практично скрізь порожні. Така ж картина в цілому була й по Криму. Так, була певна активність в Севастополі і вона була пов’язана з військовими базами, Чорноморським флотом. Там відмітна ситуація в цілому по Криму, бо там живуть сотні тисяч відставників російської армії. Але в цілому по Криму на цей незаконний так званий референдум, навіть, під дулами автоматів, люди відмовилися йти і не тільки кримські татари», — каже Ахтем Чийгоз.

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до кримчан із закликом не йди на вибори президента Росії 18 березня.

«Ми закликаємо не ставати співучасником того злочину, що сьогодні визначив Путін, як вибори, в тому числі на території Криму. Вибори злочинні, і це є свого роду форма боротьби народу за невизнання Криму російським», — каже Чийзиг.

У свою чергу заступник начальника управління відділу прокуратури АР Крим Єгор Ребров повідомив, що наразі вже оголошено підозру службовим особам виборчої комісії Криму, у тому числі голові комісії, щодо організації та проведення референдуму, а також виборів в місцеві органи влади та до державної Думи Російської федерації на території Автономної Республіки Крим.

«Спочатку було кілька проваджень на даний час вони об’єднані одним кримінальним провадженням  незаконного проведення референдуму, а також виборів в місцеві органи влади та до державної Думи Російської федерації на території Автономної республіки Крим», — сказав в коментарі Громадському радіо Єгор Ребров.

Особи, які фігурують у справі, проходять по статтям Кримінального кодексу України ст. 111 «Державна зрада» та ст. 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+