Слухати

РФ направила до МЗС ноту з вимогою допустити російських громадян до голосування / Новини на Громадському радіо

РФ направила до МЗС ноту з вимогою допустити російських громадян до голосування

17 березня 2018 - 10:37
Російське посольство збирається прийняти необхідні міри, щоб виборчі дільниці на території України були відкриті

Росія направила до українського МЗС ноту з вимогою забезпечити дипломатичним представництвам і генконсультвам на території України безперешкодно провести вибори президента Росії. Відповідна заява опублікована на сайті посольтва РФ.

«Обурені озвученими планами українського МВС блокувати в день проведення виборів Президента Російської Федерації 18 березня 2018 року доступ російських громадян до виборчих дільниць в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах в Одесі, Львові та Харкові. Наміри під надуманими приводами позбавити росіян, що проживають в Україні, можливості вільного волевиявлення вступають в кричущу суперечність з базовими нормами міжнародного права і зобов’язань України в рамках багатосторонніх та двосторонніх конвенцій та угод», — ідеться в заяві.

У російському посольстві вимагають забезпечити російським диппредставництвам і генконсульствам можливість безперешкодно виконувати покладені на них функції з організації та проведення виборів. 

«Посольство зі свого боку вживатиме всіх необхідних заходів, щоб в день голосування виборчі дільниці в російських зарубіжних установах в Україні були відкриті», — сказано в заяві.

Як повідомляло Громадське радіо, раніше Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила, що звернеться в Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, Ради Європи та ООН через недопуск росіян в диппредставництва для голосування в Україні.

Нагадаємо, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що громадян РФ, за винятком осіб з дипломатичним статусом, не пускатимуть в російські диппредставництва для голосування на виборах президента РФ 18 березня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+