Слухати

Україна ввела санкції проти Гвінеї-Бісау та Південного Судану. Що відбувається?

17 березня 2018 - 20:38
За словами аналітика, таке рішення пов'язане з постачанням зброї у ці країни
Україна ввела санкції проти Гвінеї-Бісау та Південного Судану. Що відбувається? / Новини на Громадському радіо

Президент України Петро Порошенко відповідно до резолюції Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй підписав указ про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів щодо Республіки Гвінея-Бісау та Республіки Південний Судан.

Як пояснив Громадському радіо аналітик Центру досліджень Африки Денис Москалик, таке рішення пов’язане з постачаннями зброї.

«Таке рішення пов’язане з тим, що раніше ми продавали туди зброю і це викликало певну неоднозначну міжнародну реакцію. Зокрема, з боку міжнародних організацій…  І це стало можливим через те, що раніше юридичної заборони не було. Хоча це було з боку, власне, парламенту нашого, наших органів влади. Але це було заборонено Сполученими Штатами для своїх компаній. Щоб не погіршувати міжнародний імідж України і відносини зі США в даний період, коли потрібна особлива підтримка з боку міжнародних партнерів (…), вирішили ухвалити таке рішення…», — пояснив експерт.  

Україна ввела санкції відповідно до резолюції Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. ООН опублікувала цю резолюцію ще у 2012 році. У список потрапили люди, які у Гвінеї-Бісау були членами «військового командування”, яке взяло на себе відповідальність за державний переворот у країні 12 квітня 2012 року. Що стосується людей з Південного Судану, то більшість з них звинувачуються ООН у етнічних чистках та жорстоких убивствах жінок та дітей.

Нагадаємо, минулого року Amnesty International заявила, що  підприємство «Укрінмаш» постачало зброю до Південного Судану у 2014-2016 роках.

Генеральний директор «Укрінмашу» Сергій Слюсаренко прокоментував цю заяву в ефірі Громадського радіо так: «В Україні існує шість компаній спецімпортерів, які уповноважені урядом на торгівлю зброєю та товарів подвійного призначення.Тобто в Україні є шість компаній-спецекспортерів, які можуть займатися тим самим, що й «Укрінмаш». Я уповноважений говорити за ту компанію, яку очолюю, і ми дійсно підтверджуємо, що в 2014 році компанія «Укрінмаш» не постачала зброї до Судану, у 2015, 2016 в Amnesty International нічого не сказано про поставки до Південного Судану, це є в звіті дещо іншої організації».

Читайте також: Постачати зброю в Південний Судан могли інші українські підприємства, які уповноважені на торгівлю зброєю, — гендиректор «Укрінмаш».

Співзасновник Центру дослідження Африки пояснив тоді Громадському радіо, що Amnesty International вибірково критикує країни, які постачають зброю до Південного Судану. За його словами, зброю до Південного Судану продають ще 7 країн, серед яких РФ та Китай.

У вересні минулого року секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов заявив про те, що Україна має повне право поставляти озброєння до Південного Судану.

«Не існує сьогодні якихось обмежень, санкцій, прийнятих Організацією Об’єднаних Націй по відношенню до цієї країни, і тому говорити, що Україна порушила якісь санкції — це некоректно, непрофесійно, бо таких санкцій просто немає», — пояснив тоді Турчинов. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+