Слухати

Військова прокуратура розслідує закупівлю суміші для кіноефектів замість димових шашок на 72 млн грн

17 березня 2018 - 16:14
Закуплена димова суміш не дає маскувального ефекту під час бойових дій
Військова прокуратура розслідує закупівлю суміші для кіноефектів замість димових шашок на 72 млн грн / Новини на Громадському радіо

Міністерство оборони на 72 млн грн закупило речовину, яка виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол, а також в якості димової завіси при зйомках фільмів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби військової прокуратури Південного регіону України.

На ці гроші міністерство повинно було закупити димову суміш ДС-56 для проведення антитерористичної операції.

У 2015 — 2017 роках, щоб забезпечити війська димової сумішшю Департамент держзакупівель Міноборони України на замовлення центрального управління військ РХБЗ купило у ТОВ «Фірма Альфа ЛТД» димову суміш марки ДС-56 без попередніх випробувань.

Після закупівлі з’ясувалося, що речовина не є димовою сумішшю марки ДС-56, яка знаходиться на озброєнні у ЗСУ. При застосуванні вона не дає стійкого димового розсіювання в атмосферному повітрі та маскувального ефекту, через що взагалі не може використовуватися під час бойових дій.

Розслідування інциденту проводиться військовою прокуратурою Криворізького гарнізону.

Слідство встановило, що за своїми технічними характеристиками закуплена суміш виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол, для димової завіси при кінематографічних зйомок.

З огляду на зазначене порушення законодавства, що призвело до нецільового використання бюджетних коштів і завдало збитків державі, військовою прокуратурою Криворізького гарнізону 12 березня 2018 року розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+