Слухати

У Росії проходять президентські вибори / Новини на Громадському радіо

У Росії проходять президентські вибори

18 березня 2018 - 08:47
Окупаційна влада Криму збирається провести голосування також на півострові

У неділю 18 березня у Росії проходять президентські вибори, що триватимуть від 8 до 20 за місцевим часом. 

Серед кандидатів, окрім чинного президента Володимира Путіна, - Павло Грудінін (Комуністична партія РФ), Сергій Бабурін («Російський загальнонародний союз»), Володимир Жириновський (Коумінстична партія РФ), Ксенія Собчак («Громадянська ініціатива»), Максим Сурайкін («Комуністи Росії»), Борис Титов («Партія росту») і Григорій Явлінський («Яблуко»). Сам Путін пішов на вибори як самовисуванець.

Кандидат від опозиції Олексій Навальний не був допущений до виборів «через наявність непогашеної судимості».

Спершу вибори в Росії планували провести 11 березня, але потім перенесли на 18 березня — річницю анексії Криму. 18 березня 2014 року підписано «договір про прийняття до складу РФ двох нових суб’єктів». Ними стали «Республіка Крим» і «місто федерального значення Севастополь». За два дні до цього в Криму відбувся нелегітимний референдум «про входження до складу РФ».

Окупаційна влада Криму збирається провести голосування також на півострові. МЗС України розповсюдило заяву, у якій засуджується це рішення та підкреслюється, що результати голосування не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, міністр внутрішних справ Арсен Аваков заявив, що громадян РФ, за винятком осіб з дипломатичним статусом, не пускатимуть в російські диппредставництва на території України для голосування на виборах президента РФ 18 березня.

18 березня російські дипломатичні установи посилено охоронятимуть поліція і Нацгвардія. 

У російському посольстві в Україні заявили, що вживатимуть всіх необхідних заходів, щоб в день голосування виборчі дільниці в російських зарубіжних установах в Україні були відкриті. Також Росія звинувачує Україну у порушенні міжнародних норм та зобов’язань.

За перебігом голосування в Росії не будуть слідкувати спостерігачі від Європарламенту, оскільки євродепутати відмовилися від моніторингу російських виборів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+