Слухати

Вибори президента в Росії: спостерігачі фіксують численні порушення / Новини на Громадському радіо

Вибори президента в Росії: спостерігачі фіксують численні порушення

18 березня 2018 - 17:05
Водночас ЦВК заявляє, що голосування минає без серйозних інцидентів

29 356 066_1 748 737 171 858 007_6 056 876 846 959 749 980_n.jpg

Заклики окупаційної влади іти на вибори в Криму // ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої
Заклики окупаційної влади іти на вибори в Криму
ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої

29 258 443_1 748 737 201 858 004_927 207 029 430 310 430_n.jpg

Смс із закликом іти на вибори // ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої
Смс із закликом іти на вибори
ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої

29 315 160_1 748 737 198 524 671_1 934 187 394 230 432 762_n.jpg

Окупаційна влада закликає кримчан іти на вибори // ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої
Окупаційна влада закликає кримчан іти на вибори
ФБ-сторінка Ельвіни Сетбулаєвої

  

bez_imeni_1.png

Сендвіч за вибори // ВК СКА "Хабаровськ"
Сендвіч за вибори
ВК СКА «Хабаровськ»

Спостерігачі фіксують порушення під час президентських виборів у Росії — зокрема, це імовірне вкидання бюлетенів, орагнізоване підвезення виборців на дільниці, рукописні помітки в бюлетенях, урни не видно не камерах спостереженя. Водночас ЦВК заявляє, що серйозних порушень не зафіксовано, передає «Медуза».

У Махачкалі на дільниці напали на виборців і підкидали бюлетені в урни. Окрім цього, спостерігачі зафіксували вкидання бюлетенів у Кемерівській області, Люберцях, Краснодарському краї,

На записі з камери відоспостереження у виборчій дільниці у Приморському краї видно, як жінка дістає з пальто пачку бюлетенів та підкидає їх в урну.

Також спостерігачі повідомляють про численні випадки тиску на виборців — такі повідомлення надходили зокрема з Дагестану, де поліція вивела з виборчої дільниці чоловіка, що намагався зашкодити підкиданню бюлетенів. 

У Москві виборцям у віці від 18 до 25 років, що голосують уперше, обіцяють за участь у виборах квитки на концерт сучасних виконавців. А в Севастополі учасниками «виборів» роздавали пам’ятні медалі — щоправда, вони передчасно закінчились.

У Саратові до списків виборців включили чоловіка, який помер 14 років тому.

В Санкт-Петербурзі, як повідомляє «Медуза» з посиланням на дані свого читача, заклик іти на вибори запустили через систему сповіщення про надзвичайні ситуації.

Також видання повідомляє, що футболісти «СКА-Хабаровськ» у винагороду за участь у виборах отримали метровий сендвіч.

 У Москві до однієї з дільниць орагнізовано привезли 486 виборців, передає «МБХ Медиа». У Татарстані натомість жінка, що прийшла на виборчу дільницю, виявила, що за неї вже проголосували. Окрім цього, на деяких дільницях, зокрема в Казані та Заінську, на камерах спостережень не видно урн для бюлетенів.

Деякі російські виборці оставляють на бюлетенях написи «Путін набрид».

За даними, які подає ЦВК, явка на виборах перевищила показники 2012 року, а у десяти селах на Камчатці і Чукотці на вибори прийшли 100% жителів.

Станом на 17.00 за київським часом Новосибирське відділення КПРФ опублікувало перші результати виборів в області. Згідно із законом, публікувати підсумки голосування до закриття всіх виборчих дільниць заборонено. На даний момент  до закриття дільниць в Калінінграді залишається кілька годин, передає «Медуза».

КПРФ посилається на Альтернативну систему підрахунку голосів, але яким саме чином вона працює, не уточнюється.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+