Слухати

Ми не будемо здавати імена причетних до появи карти України без Криму, - Аласанія  / Новини на Громадському радіо

Ми не будемо здавати імена причетних до появи карти України без Криму, - Аласанія

19 березня 2018 - 16:06
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія пояснив, чому не називає причетних до появи в ефірі карти України без Криму

Загальнонаціональний телеканал UA:Перший не буде називати імена людей, які причетні до появи в ефірі зображення карти України без Криму.

Так прокоментував Громадському радіо голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заяву віце-прем’єра Вячеслава Кириленка, який раніше сказав, що вимагає прізвища причетних.

 «Мені прикро, що посадовці так само ідуть за натовпом і займаються популізмом. Прізвища щоби що? Він хоче чого? Розп’яти, розвести багаття, щоб спалити людину, чи що він хоче? Він ніякого відношення не має до суспільного мовника. Суспільний мовник є незалежним і жодного втручання у свої справи ми не потерпимо. Якщо прийде до нас компетентний орган, захоче провести слідство – він отримає всю допомогу», — заявив Зураб Аласанія.

Читайте також: The New York Times прокоментувала карту зі «спірним» Кримом

Він також додав: «Ми не будемо здавати людей назовні. Це неправильно. Люди мають знати, що вони захищені». Зураб Аласанія підкреслив, що поява такої карти була зумовлена технічною помилкою.

Читайте також: У Броварах звільнили начальницю за мапу України без Криму та ОРДЛО

18 березня віце-прем’єр Вячеслав Кириленко заявив, що поява в ефірі загальнонаціональних телеканалів зображення карти України без Криму  — «не випадковість, а чиясь цілеспрямована робота». Він  попросив назвати прізвища причетних.

17 березня телеканал «UA: Перший» показав карту України без Криму та заявив, що глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками через технічну помилку.  На карті не було відображено назви областей і міст, а також показана територія без півострову. 

Читайте також: У Росії хочуть заборонити мапи РФ без анексованого Криму

На телеканалі пояснили, що картинка з картою України складається з кількох десятків елементів, які накладаються один на одний шарами в спеціальній програмі для редагування графіки (Adobe After Effects).

«Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей», — зазначили на телеканалі.

Читайте також: Чеський державний перевізник розробив щоденники з «російським» Кримом

Крім того, 18 березня на телеканалі «СТБ» Віктора Пінчука заявили, що в ефірі каналу «СТБ» з’явилося графічне зображення карти України, на якому була відсутня територія Криму — також через технічну помилку. 

Обидва телеканали вибачилися перед телеглядачами. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+