Слухати

Зоозахисники просять Раду заборонити евтаназію безпритульних тварин (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Зоозахисники просять Раду заборонити евтаназію безпритульних тварин (ФОТО)

20 березня 2018 - 16:42
Зоозахисники 19 березня влаштували акцію під стінами Верховної Ради на підтримку законопроекту про заборону евтаназії безпритульних тварин

Законопроект № 6598 щодо втілення положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу у Раді зарєстрували минулого року. Депутати поки його не розглянули. Представники громадської організації «Форум порятунку Києва» вирішили нагадати депутатам про законопроект.

Координаторка акції Оксана Костюкевич пояснює, що проект документу передбачає посилення кримінальної відповідальності за жорстое поводження з тваринами від двох до трьох років. Законопроект забороняє жебрацтво з дикими тваринами, фотографування, вбивство безпритульних тварин, якщо їхня поведінка не загрожує людям.

«Сьогодні відбулася акція проти шкуродерень, і в тому числі проти шкуродерні в місті Харкові, яка називається «Центр поводження з тваринами» і підпорядковується Харківській міській раді. Зазвичай виловлюють бездомних тварин, в тому числі собак і котів на вулицях, певний час утримують у себе в приміщенні, а потім вбивають. Називають це не вбивством, а евтаназією. Треба чітко прописати в законодавстві заборону евтаназії відловлених в населених пунктах бездомних тварин і поставити таким чином діяльність таких структур, як комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами», поза законом. Це, власне кажучи, була мета нашої акції», — зазначив координатор організації Віталій Черняховський.

29 389 048_10 216 197 969 726 870_6 284 876 539 599 257 600_n.jpg

Учасники акції // Аліна Бєлобра / Громадське радіо
Учасниці акції
Аліна Бєлобра / Громадське радіо

Директорка «Центру поводження з тваринами» Юлія Шаповалова відповідає, що центр спирається на чинне законодавство, яке дозволяє безболісно вбивати тварин. Законопроект про заборону евтаназії вона сприймає негативно.

«Якщо треба буде утримувати всіх довічно, будемо утримувати. Треба буде випускати за законом, будемо випускати. Заборона евтаназії — це не зовсім коректно і правильно. Якщо не можна присипляти, значить треба десь утримувати. Тобто на це мають бути витрачені величезні кошти міста», — наголошує Шаповалова.

Харківський  «Центр поводження з тваринами» є комунальним підприємством, на роботу отримає гроші з міського бюджету. Але скільки грошей передбачено на утримання однієї тварини, директорка центру сказати не може. Статистичні підрахунки центр не веде, тому звітувати, скільки тварин відловив взагалі, скільком зробив евтаназію, не може, каже Шаповалова.

29 433 126_10 216 197 971 006 902_6 371 525 043 779 796 992_n.jpg

Активістки вимагають заборонити евтаназію безпритульних тварин // Аліна Бєлобра / Громадське радіо
Активістки вимагають заборонити евтаназію безпритульних тварин
Аліна Бєлобра / Громадське радіо

Нардеп та один з авторів законопроекту Павло Дзюблик розповідає, що на засіданні погоджувальної ради законопроект було влючено попередньо до порядку денного. Він сподівається, що його розглянуть у четвер.

Депутат розраховує, що його колеги законопроект підтримають. 

Аліна Бєлобра

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+