Слухати

Це безпека країни, — експерт про посилення контролю на українському кордоні для росіян / Новини на Громадському радіо

Це безпека країни, — експерт про посилення контролю на українському кордоні для росіян

21 березня 2018 - 19:46
Посилення режиму перевірки стосуватиметься не тільки Росії, а всіх країн із міграційним ризиком. Таких близько 70

Рішення РНБО про запровадження додаткових перевірок для громадян зі списку країн міграційного ризику, які хочуть в’їхати до України, не є порушенням прав людини та пов’язане винятково з безпековими інтересами України. Про це Громадському радіо розповів експерт із питань міграції аналітичного центру CEDOS Андрій Солодько.

Нагадаємо, сьогодні Петро Порошенко затвердив рішення Ради Національної безпеки і оборони, що посилює умови в’їзду до країни для громадян Росії та інших країн міграційного ризику. Всього в списку країн ризику — 70 держав, зокрема, Лівія, Камерун, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Афганістан та інші.

За словами Андрія Солодька, така процедура є в багатьох країнах.

«Українець, коли в’їжджає до Марокко, отримує візу на кордоні. Тобто, він завчасно не знає точно, в’їде він до країни чи ні. Рішення за прикордонниками. Так само буде і з росіянами, які будуть перетинати український кордон», — пояснив експерт.

Натомість, за словами експерта, громадяни країн без міграційних ризиків мають спрощену процедуру в’їзду до України, подібну до українського безвізу з ЄС.

«Рішення, яке пропонує зараз президент та РНБО, треба розглядати в комплексі з рішенням, про яке десь три місяці тому говорив міністр закордонних справ щодо того, щоб спрощувати візовий режим для деяких країн. Це країни, які належать до тих, що належать до міграційного ризику. Здебільшого це країни, які мають право на безвізовий в’їзд до України», — сказав Солодько.

За рішенням РНБО, повинен з’явитися механізм попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну. Громадяни зі списку країн міграційного ризику повинні будуть завчасно по електронних каналах повідомляти органам влади України про намір здійснити поїздку. Кабінет міністрів зобов’язаний протягом місяця розробити і внести до парламенту необхідні зміни до законів про правовий статус іноземців та осіб без громадянства та про прикордонний контроль.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року на кордоні України почала працювати біометрична верифікація іноземців. Під обов’язкову фіксацію відбитків п’яти пальців правої руки підпадають громадяни 70 держав, у тому числі Росії. Але вимагати відбитки можуть і в інших іноземців — за результатами аналізу й оцінки ризиків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+