Слухати

Через рішення Мінсоцполітики онкохворі можуть залишитись без 200 флаконів ліків, - Литвинова

21 березня 2018 - 10:34
Один флакон препарату «Адцетріс» коштує 65 000 гривень. Альтернативи препарату в Україні немає
Через рішення Мінсоцполітики онкохворі можуть залишитись без 200 флаконів ліків, - Литвинова  / Новини на Громадському радіо

Комісія з визнання вантажів гуманітарними при Міністерстві соціальної політики сьогодні повторно засідатиме щодо ввезення до України 200 флаконів лікарського препарату «Адцетріс» для хворих на лімфому.

На думку волонтерки і голови громадської ради при МОЗ України Лесі Литвинової, Комісія може не визнавати цей вантаж гуманітарним, тому десятки людей можуть залишитись без життєво необхідних ліків.

Як пише Литвинова у Facebook, тиждень тому виробник препарату «Такеда» у якості гуманітарної допомоги передав 200 флаконів «Адцетрісу».   Альтернативи цьому препарату в Україні немає, а вартість одного флакону — 65 000 гривень.

За її словами, виробник обрав фонд, в порядності якого не буде сумнівів, були підготовлені всі документи і детально прописані всі умови, однак Комісія відмовилася визнавати вантаж гуманітарним.

«На їхню думку (висловлювати яку, до речі, не входить в їхні повноваження), розпорядником препарату повинен бути НІР (ред. – Національний інститут раку), наприклад. Виробник категорично відмовляється співпрацювати з держструктурами, розуміючи рівень корупції. Вони просто відкличуть вантаж. Їх можна зрозуміти — я слабо розумію як пояснити донору, що дрібний чиновник вказує йому куди і кому він повинен передати допомогу», — пише Литвинова.

За словами Литвинової, сьогодні Комісія по визнання вантажу засідатиме повторно. «І, швидше за все, ситуація не зміниться. Іншими словами, люди у яких була надія, помруть. Без всяких варіантів», — зазначила Литвинова.

Як пише у Facebook представниця Громадської ради при МОЗ Оксана Сухорукова, перемовини виробника препарату «Такеда» тривали два роки. Він обрав партнером в Україні ГО «Рівне право на життя»

«Всі договори укладені, папери підписані, залишився останній крок — щоб держава, в особі Міністерство соціальної політики України, визнало цей вантаж гуманітарним. І перші 200 доз мали потрапити до українських пацієнтів», — зазначила Сухорукова. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+