Слухати

Ізраїль визнав знищення ядерного реактора в Сирії  / Новини на Громадському радіо

Ізраїль визнав знищення ядерного реактора в Сирії

21 березня 2018 - 07:38
5 вересня 2007 років ізраїльська авіація скинула близько 17 тон бомб на ядерний рекатор у Сирії

Ізраїль визнав свою відповідальність за знищення ядерного реактора на північному сході Сирії у 2007 році, повідомляє Jerusalem Post з посиланням на Армію оборони Ізраїлю.

До цього ізраїльським ЗМІ забороняли публікувати деталі виявлення реактора і знищення ізраїльською авіацією. Про знищення реактора згадували у західній пресі і мемуарах екс-президента США Джорджа Буша.

Моссад підтвердив існування сирійського реактора у березні 2007 року, отримавши фотографії, зроблені в провінції Дейр-ез-Зор. За словами тодішнього міністра оборони Аміра Переца, керівництво мало інформацію, але стояло перед військовою й дипломатичною дилемою, пише JPost.

Прем’єр Ізраїлю Егуд Ольмерт пропонував президенту США Бушу знищити реактор, але той відмовився. Тоді ізраїльська рада безпеки вирішила знищити реактор власними силами.

5 вересня 2007 років чотири бомбардувальники F-15 і чотири F-16 ізраїльських ВПС з боку Туреччини увійшли в повітряний простір Сирії, скинувши близько 17 тон бомб на ядерний реакатор. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+