Слухати

Понад 2 тисячі людей без опалення погрожують перекрити дорогу в Одесі / Новини на Громадському радіо

Понад 2 тисячі людей без опалення погрожують перекрити дорогу в Одесі

21 березня 2018 - 19:13
Борг перед Нафтогаз Україна – близько 1,5 мільярда гривен

З 18 березня у селі Крижанівка Одеської області приблизно 2120 абонентів залишаються без теплопостачання. У 8 багатоповерхових будинків – власні котельні. Але підприємство Нафтогаз Україна припинила газопостачання. Причина – ліміт на блакитне паливо вичерпано. Жителі мікрорайону звинувачують у ситуації місцеве житлово-комунальне господарство. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо

Місцеві стверджують: це окремий випадок багаторічної війни з керуючою компанією. Жителі будинків створили товариство співвласників багатоповерхових будинків, але воно досі не працює, каже голова товариства Олександр Назар.

«Забудовник в 2014 році створив свій приватний кооператив, в якому на даний момент всього троє членів, і вони вирішують всі питання. Ми обрали іншу обслуговуючу компанію і витребували документи у ЖЕКа, для того, щоб укладати вже договори з Інфоксводоканалом, з РЕМ (районна електрична мережа, ред.), з Нафтогазом. Але ЖЕК відмовився приймати (представників товариства та віддавати їм документи, ред.)», – говорить Олександр Назар.

01.jpg

Будинки без опалення, Крижанівка, Одещина // Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Будинки без опалення, Крижанівка, Одещина
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

За версією представників ЖКГ, усі проблеми – через неплатників. Тільки перед Нафтогазом у установи накопичилися борги на суму в півтора мільярди гривень. Начебто, рахунки своєчасно оплачують лише 23% абонентів. 

Як повідомляє видання «USI-онлайн», посилаючись на коментар районної влади, — Нафтогаз готовий збільшити ліміти на паливо, якщо сума боргу знизиться до 400 тисяч гривен. 

02.jpg

ЖК "Суворовский", Крижанівка, Одещина // Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
ЖК «Суворовский», Крижанівка, Одещина
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Також з ситуацією обіцяла розібратися Держслужба з надзвичайних ситуацій. За повідомленнями прес-служби відомства, теплопостачання мали відновити ще 19 березня. Але цього досі не сталося.

Через це жителі мікрорайону заявляють, що планують перекрити одну з вулиць Одеси. 

Наразі Громадське радіо намагається зв’язатися з представниками ЖКГ, щоб почути з їхню позицію та стежить за подіями.

Всеволод Ананьєв, Одеса, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+