Слухати

Як волонтери відвоювали ліки для онкохворих

21 березня 2018 - 19:39
Через комісію при Мінсоцполітики онкохворі ледь не залишилися без 200 флаконів лікарського препарату
Як волонтери відвоювали ліки для онкохворих / Новини на Громадському радіо

Михайло Шевченко вже четвертий рік бореться з онкологічним захворюванням лімфомою Ходжкіна. Урятувати 28-річного харків’янина може трансплантація кісткового мозку. Для того, щоб підготувати організм до операції, Михайлу потрібно приймати ліки «Адцетріс».

«Нам інші ліки не допомагають. Лише «Адцетріс» може нас урятувати. Без нього це неможливо», — розповідає мама Михайла Інеса Шевченко.

Флакон «Адцетріса» коштує 65 тисяч гривень. Зараз у родини Шевченків немає коштів на цей препарат, тому Михайло вживає дешевший. Аби купувати ліки, родині довелося продати квартиру у Харкові і переїхати до передмістя. Однак саме «Адцетріс» допомагає найкраще, розповідає Інеса Шевченко.

У Михайла є надія. Австрійський виробник препарату «Такеда» хоче передати 200 флаконів організації «Центр зі сприяння у поширенні соціальних програм у галузі охорони здоров’я «Рівне право на життя».

Однак робоча група з питань гуманітарної допомоги при Міністерстві соціальної політики відмовляється визнати його гуманітарним вантажем.

«Єдина вимога комісії, щоб препарати були поставлені на баланс Міністерства охорони здоров’я, або лікувальних закладів, або під наглядом Інституту раку», — пояснює голова комісії Віктор Іванкевич.

Співзасновниця організації Олена Шержукова каже, що виробник побоюється корупції у державних закладах, тому хоче, аби ліки видавала ГО. Вона запевняє, що організація контролюватиме належний розподіл препарату лікарями.

«Це не справа Міністерства соціальної політики визначати, хто буде набувачем вантажу. Ми не знаємо, коли пацієнту призначать препарат, коли його змінять, якою буде реакція. Неможливо завезти вантаж для людини, яка не визначена, тому завозиться на благодійний фонд», — каже Шержушкова.

Сьогодні у Мінсоцполітики знову збирається комісія з гуманітарних питань. Учасники комісії на засіданні називають схему непрозорою, бо ліки зберігатимуться на складі «Такеда Україна».

Як пояснює Шержукова, для препаратів потрібні спеціальні умови, які не може забезпечити організація.

Представник МОЗ на засіданні зачитує листа в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Супрун просить визнати вантаж гуманітарним і запевняє, що його використають належним чином. Лист переконує комісію. 200 флаконів «Адцетрісу» визнають гуманітарним вантажем. Однак комісія просить звітувати про лікарів, яким передадуть препарати.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+