Слухати

Повстанці виходять з міста Хараста у Східній Гуті / Новини на Громадському радіо

Повстанці виходять з міста Хараста у Східній Гуті

22 березня 2018 - 14:36
Раніше сирійські повстанці здали місто Ейн Тарма

Сирійські повстанці з угрупування «Ахрар аш-Шам» виходять з міста Хараста у Східній Гуті. Про це повідомляє арабське міжнародне видання Asharq Al-Awsat. Інформацію підтверджує Al Jazeera.

Вчора бойовики «Ахрар аш-Шам» погодилася капітулювати в обмін на надання загонам безпечного проходу зі зброєю в провінцію Ідліб на півночі Сирії, яка знаходиться під контролем цього угрупування.

За умовами угоди, разом з бойовиками в Ідліб проїдуть їхні родичі. А ті, хто залишиться в Харасті, зможуть скористатися амністією і здадуться владі для проходження перевірки в правоохоронних органах.

Представник Центру по примиренню ворогуючих сторін при Міноборони РФ генерал-майор Володимир Золотухін повідомив, що для організації безпечного виходу мирних жителів з міста Хараста у Східній Гуті відкрито третій гуманітарний коридор. За його інформацією, ним скористалися 315 осіб, в тому числі 15 бойовиків, які виявили бажання припинити опір.

Сьогодні ж загони погодились вийти з міста Ейн Тарма, яке майже повністю зруйнувала сирійська авіація. Зараз урядові війська контролюють більше 70% території Східної Гути. 10 березня армія Башара Асада розділила сили опозиції на три частини — місто Дума, яке кілька годин тому оточили сирійські війська, місто Хараста, дорогу до якого контролюють урядові війська та кілька міст на півдні регіону.

Протягом останніх двох тижнів урядові війська втілювати стратегію оточення, ізоляції та захоплення кожного населеного пункту один за одним. Сьогодні ж урядові війська захопили місто Місраба. 8 березня сирійський уряд Башара Асада заявляв, що урядова армія розділила війська повстанців у Східній Гуті на дві частини

5 березня перший гуманітарний конвой ООН заїхав у Східну Гуту в Сирії. Проте надалі гуманітарні організації не змогли налагодити регулярне постачання їжі та медикаментів через сильні обстріли. Активна фаза боїв за Східну Гуту триває з 18 лютого.
 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+