Слухати

У «ДНР» збираються зупинити відкачку води на шахті «Юнком»  / Новини на Громадському радіо

У «ДНР» збираються зупинити відкачку води на шахті «Юнком»

24 березня 2018 - 11:20
Воду перестануть відкачувати 14 квітня

Влада самопроголошеної «ДНР» збирається припинити відкачку води на затопленій шахті «Юнком», де 1979 року було здійснено штучний ядерний вибух. Повідомлення про це розмістив ресурс DNR LIVE, що позиціонує себе як інформаційне агентство самопроголошеної республіки.

У «ДНР» заявляють, що ліквідація шахти шляхом повного її затоплення «не призведе до жодних екологічних наслідків». У повідомленні також сказано, що «теперішня радіаційна обстановка на вугільному підприємстві відповідає природньому радіаційному фону», а припинення відкачки води «не призведе до виходу радіонуклідів на поверхню землі, до ґрунтових вод».

Нагадаємо, штучний ядерний вибух на східному крилі шахти «Юнком» у передмісті Єнакієво був проведений 1979 року з метою зниження напруги в гірничому масиві. Це також мало підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.

Попри те, що, за офіційними даними, які приводилися після проведення вибуху, радіаційний фон на шахті не перевищує норми, занепокоєння екологів викликало затоплення шахти, що може спричинити радіоактивне забруднення підземних вод.

Читайте також: Виконуючий обов’язки міністра екології на Донбасі: затоплено шахти, забруднено землю

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+