Слухати

Пожежа у Колегіумі єзуїтів на Львівщині: коментар журналіста / Новини на Громадському радіо

Пожежа у Колегіумі єзуїтів на Львівщині: коментар журналіста

25 березня 2018 - 22:46
Колегіум був найбільшим єзуїтським навчальним закладом на території України, в останні роки там діяли готель та ресторан

Колегіум єзуїтів у м. Хирів Львівської області, в якому 24 березня сталася масштабна пожежа, був найбільшим єзуїтським навчальним закладом на території України. Про його архітектурну та історичну цінність розповів в ефірі Громадського радіо журналіст, мандрівник та автор путівників Дмитро Антонюк.

«Колегіум був збудований наприкінці 19 століття краківськими архітекторами. У ньому до Першої світової війни та в міжвоєнний період навчалося багато діячів культури, політиків, економістів тодішньої Австрійської імперії, а потім Польської держави. Також він вирізнявся провідними методами навчання. Тому з історичної та архітектурної точки зору Колегіум є дуже значимим для України», — розповів Дмитро Антонюк.

Він зазначив, що в останні роки Колегіум досить добре відреставрували, на його території діяли готель та ресторан, а в колишній єзуїтській каплиці містилася церква Української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, пожежу у Колегіумі єзуїтів, що почалася 24 березня, вдалося повністю ліквідувати у неділю 25 березня. За попередніми даними, вогнем знищено близько 3300 м2 покрівлі. Загиблих та постраждалих немає.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+