Слухати

Ціль швидкої переатестації суддів - відзвітувати про судову реформу, - Жернаков

26 березня 2018 - 22:58
Протягом декількох місяців мають провести переатестацію 5,5 тис. судів
Ціль швидкої переатестації суддів - відзвітувати про судову реформу, - Жернаков  / Новини на Громадському радіо

Вища кваліфікаційна комісія суддів має намір протягом декількох місяців провести переатестацію 5,5 тис. суддів. Про це в ефірі Громадського радіо сказав член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

«Доходить до абсурду. У минулу п’ятницю з деякими суддями співбесіди проходили хвилин по 5-6, з деякими довше. Але, що можна з’ясувати за цей час? Така ж робота велась по вивченню досьє кандидатів, які потім проходили на посади суддів Вищого верховного суду, які потім не можуть пояснити свої статки, які приймали рішення, які Європейський суд визнав грубою відмовою в правосудді», — сказав Жернаков.

За його словами, процес переатестації скерований на збереження максимальної кількості суддів, підняття їм зарплат і жодним чином не на очищення суддівського корпусу.

«Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила нас в такі умови, що фактично жодної різниці між тим будемо ми в процесі, чи не будемо для мети кваліфікаційного оцінювання, тобто звільнення судової системи від недоброчесних суддів, фактично немає», — прокоментував Жернаков рішення Громадська рада доброчесності вийти із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів.

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов в ефірі Громадського радіо сказав, що реакція Громадської ради доброчесності на події п’ятниці була «перебільшеною».

«Якщо розглядати в динаміці всі процеси, в яких ГРД (Громадська рада доброчесності, — ред.) брала участь, то, можливо, накопичилась певна втома від комісії», — прокоментував Андрій Козлов.

Нагадаємо, 26 березня Громадська рада доброчесності провела брифінг, де оголосила про вихід із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Причина — нехтування Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) вимог громадськості стосовно очищення судової влади.

Читайте також: Президент неформально впливає на процес призначення суддів, - Жернаков

В рамках процесу очищення судової гілки влади, ГРД надавала до ВККС свої експертні коментарі щодо того чи іншого судді. Учасники брифінгу зазначили,  що спочатку ВККСУ нехтувало висновками громадськості, а потім взагалі перестало брати їх до уваги. Відтак, процес набув ознак бутафорного, на думку ГРД.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+