Слухати

Під посольством Російської Федерації пройшла акція-перформанс «Лебедине озеро» не розкаже про викрадених в Криму» (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Під посольством Російської Федерації пройшла акція-перформанс «Лебедине озеро» не розкаже про викрадених в Криму» (ФОТО)

26 березня 2018 - 15:09
Активісти «КримSOS» під російським посольством вимагають розслідувати справи і знайти зниклих громадян України в окупованому Криму

Біля посольства Російської Федерації в Києві зібралося 15 активістів громадської організації «КримSOS», повідомляє кореспондентка Громадського радіо

Активісти провели акцію-перформанс, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму. Вони принесли і встановили перед посольством телевізор, який показував «Лебедине озеро».

Назву та ідею перформансу пояснює координаторка «КримSOS» Таміла Ташева.

 «У Радянському Союзі важливі події на екранах заміняли виставами «Лебедине озеро», — каже Таміла Ташева, — симфонічними концертами й іншим контентом, який відволікав глядачів від топ-новин. Зараз в Росії та на окупованих територіях все скриває пропаганда, і за цією завісою лише подекуди можна почути та побачити правду».

Нагадаємо, що від початку анексії в Криму зникло 45 людей, 16 з них досі не вдалося знайти.

Одним з них є член Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов, який зник у 2016 році. На заяву батьків було відкрито справу та проводилося слідство, але досі про зниклого немає інформації. Адвокат у цій справі, Еміль Курбединов, подав до «Київського районного суду» у Сімферополі скаргу на дії слідчого, який не відповідає на запити у справі Ервіна Ібрагімова.

На сьогоднішній акції, активісти зробили плакати із написами «Де Ірвін?» і «Знайти і звільнити».

Згадали також громадського журналіста Наримана Мємєдімінова, якого заарештували в Криму в четвер, 22 березня. Причиною арешту став ролик, який журналіст завантажив в YouTube у 2013 році. Наразі його звинувачують у закликах до здійснення терористичної діяльності і пропаганді тероризму, за статтею 205.2 КК РФ. Під тимчасовим арештом журналіст перебуватиме до 15 травня, повідомляють активісти.

Це двадцять перша акція «КримSOS», і вимоги активістів до влади РФ не змінюються: провести слідство та знайти громадян України, які зникли в Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+