Слухати

Пурпуровий день: Парковий міст у Києві підсвітять фіолетовим до Всесвітнього дня інформування про епілепсію / Новини на Громадському радіо

Пурпуровий день: Парковий міст у Києві підсвітять фіолетовим до Всесвітнього дня інформування про епілепсію

26 березня 2018 - 11:15
Міст на Труханів острів підсвітять фіолетовим кольором до міжнародного дня солідарності з хворими на епілепсію

Парковий міст у Києві (пішохідний міст на Труханів острів) сьогодні світитиметься фіолетовим кольором з 18:20 до Всесвітнього дня інформування про епілепсію, який відзначається 26 березня. Про це повідомляє департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Також о 19 годині на Поштовій Площі пройде акція підтримки хворих на епілепсію — «Епілепсія? #менеценелякає», ініційована громадською організацією «Бачити серцем».

Пурпуровий (фіолетовий) день як міжнародну акцію, ініціювала 9-річна Кессіді Меган, яка хворіла на епілепсію, у 2008 році. 

Учасники першої кампанії пришпилювали до одягу фіолетову стрічку (символ епілепсії) або просто одягали фіолетове.

Епілепсія — неврологічний розлад, що характеризується виникненням судомних нападів. Незважаючи на те, що станом на 2016 рік хворих на епілепсію у світі налічується близько 65 мільйонів (1% від населення), у суспільстві досі існують стереотипи через острах перед хворобою. Наприклад, у Танзанії вважають, що епілепсія виникає внаслідок отруєння або втручання злих духів, чаклунів.

Щоби розвіяти міфи про хворобу, у світі також проводять акцію «Вихід з темряви» (Out of the Shadows), спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною протиепілептичною Лігою та Міжнародним бюро з епілепсії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+