Слухати

Еколог розповів, чим небезпечні вирви, що утворилися після обстрілів

27 березня 2018 - 18:37
На думку екологів, те, що збираєшся вживати в їжу не можна вирощувати в радіусі менше, ніж 30 метрів від центру воронки (якщо це калібр 120 та більше)
Еколог розповів, чим небезпечні вирви, що утворилися після обстрілів / Новини на Громадському радіо

Земля у вирвах, які утворюють після вибухів, багато років поспіль зберігає небезпечну кількість сірки. Займатися землеробством на цій землі неможна. Про це розповів еколог Олексій Василюк в Сєвєродонецьку під час лекції для Еко-школи. За його словами, під час досліджень з’ясувалося – першими в отруйному ґрунті починають рости бур’яни.

«Те, що осіло в ґрунт, нікуди не зникає. Наші колеги з УГСПЛ минулого року дослідили, які рослини першими починають рости у воронках. Лише дуже агресивні, чужорідні рослини, які походять не з нашого континенту, яких в побуті називають бур’янами. Інвазивні види рослин. Вони першими освоюють воронки. Чому? Тому що, воронка набагато років наперед залишається землею, яка має велику концентрацію сірки. Більшість рослин фізично не можуть там рости», — говорить еколог.

Олексій Власюк звернув увагу на те, що, якщо рослини не можуть там рости, то і людині краще нічого не вирощувати на цій землі.

«Принаймні, в трьох місцях я бачив, коли люди, там де буди вибухи на території населеного пункту (Лиманський район, де були бої за міст) багато в кого в дворах відбулися вибухи. Люди лопатою засипають цю воронку і далі вирощують там помідори, огірки. Це небезпечно», — сказав еколог.

Він додав, що в радіусі не більше, ніж 30 метрів від центру воронки (Якщо це калібр 120 та більше) вирощувати те, що збираєшся їсти, неможна.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+