Слухати

Оповідання Лариси Денисенко про реальну історію сільської вчительки, поневоленої під час Другої світової війни, отримало міжнародну відзнаку

27 березня 2018 - 17:12
Оповідання про сміливу вчительку із села на Черкащини, яка була поневолена під час Другої світової війни, отримало відзнаку на Міжнародному конкурсі документального оповідання «Бути людиною»
Оповідання Лариси Денисенко про реальну історію сільської вчительки, поневоленої під час Другої світової війни, отримало міжнародну відзнаку / Новини на Громадському радіо

Трагічна історія Другої світової, сповнена злочинів проти людства, втім, знала і чимало прикладів величі людського духу. Що це означає: бути людиною в нелюдських умовах? Міжнародний конкурс документального оповідання «Бути людиною» дає змогу по крихтам, по історіям зібрати портрет Людини і символічно сказати їй «дякую».

Цього року спеціальну відзнаку в номінації «Документалістика» від України отримала відома письменниця, правозахисниця, авторка та ведуча програм на Громадському радіо Лариса Денисенко («Гандробуля Ліда») — за висвітлення гендерної проблематики. А розказала вона неймовірну невигадану історію бабусі Ліди ще одної ведучої Громадського радіо Тетяни Трощинської

«Мені Таня історію бабусі Ліди розповіла, коли ми готувалися та проводили вперше разом тренінги на «Адвокаті Майбутнього». І це була неймовірна довіра, ніби в долоні поклали пульсуюче серце. І я тоді сказала: Тань,про це треба писати. Може. Колись. Аж тут оголосили Конкурс, цілком моя тема: бути людиною і бачити людину в будь-яких жахливих обставинах, я хотіла вигадати історію, але за умовами вона мала бути документальною: справжнє ім’я, фото, факти. І я згадала про Лідусю. Ми з Танею довго говорили про це, ділилася спогадами Таніна мама», — розповідає Лариса про створення оповідання. 

Так і вийшло це оповідання про сміливу й сильну сільську вчительку із Кривих Колін, що на Черкащині, яка була поневолена під час Другої світової війни, й примусово працювала в Австрії.

Конкурс організований Німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» спільно з його партнерами в Росії і Україні, ВБО «Турбота про літніх в Україні» та філіалом Благодійного фонду «Чарітіз Эйд Фаундейшн» «CAF Россия» в рамках програми «Місце зустрічі: діалог». Планується, що буде видана збірка оповідань.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+