Слухати

Законопроект про спам: найбільший прибуток з рекламних розсилок отримують мобільні оператори / Новини на Громадському радіо

Законопроект про спам: найбільший прибуток з рекламних розсилок отримують мобільні оператори

27 березня 2018 - 10:46
Про це розповів один з авторів поданого на розгляд законопроекту Борислав Береза

Новий законопроект про спам змусить мобільних операторів платити штраф за кожне рекламне повідомлення, на яке абонент не підписувався. Саме мобільні оператори найчастіше отримують більшість прибутку від спаму. Про це в ефірі Громадського радіо розповів один з авторів законопроекту, народний депутат Борислав Береза

«Електронний спам найчастіше надходить через мобільні мережі, — пояснив Борислав Береза. — Частіше за все це відбувається, коли хтось краде електронну базу, перепродає її, —і дані стають доступними для будь-кого».

За його словами попередні спроби посилити покарання за рекламні розсилки блокували саме мобільні оператори та їхні лобісти.

«Ви будуте підписувати домовленості з операторами про згоду на отримання розсилок, — каже нардеп. —А оператори будуть зобов’язані повідомляти про надсилання спаму. За кожне повідомлення, на яке абонент не погоджувався, оператори сплачуватимуть від 800 тисяч до півтора мільйонів гривень. А автори розробки клієнтських баз — від півтора мільйона до трьох».

Сам факт надходження на телефон повідомлень-реклами таксі, салонів краси та інших послуг, які ви не замовляли, означає, що ви є в базі, каже автор законопроекту.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №8186 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму». Автори: народні депутати Борислав Береза, Леонід Ємець та Костянтин Усов, зазначено на сайті парламенту.

Спамом пропонується визначити електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення саме рекламного і комерційного характеру, які без попередньої згоди споживача надсилаються на його адресу електронної пошти або абонентський номер. Законопроектом №8186 загалом передбачається внесення змін до законів України «Про телекомунікації», «Про рекламу», до Кодексу України про адміністративні порушення та Кримінального Кодексу України.

Згідно з новим законопроектом операторам заборонять оприлюднювати особисті дані абонента без обов’язкової згоди на кожну окрему персональну розсилку. Операторів планують зобов’язати перевіряти текст повідомлень на відповідність поняттю «спам» та блокувати розсилку таких. 

Також оператори і провайдери матимуть сплатити штраф у розмірі місячної абонплати або ж суми передплати послуг відповідно до останнього платежу, якщо спам розсилався з використанням передплатних послуг.

А особи, які здійснюють розсилки повідомлень, мають повідомити споживачам про їхні підписки на розсилки впродовж трьох місяців після затвердження законопроекту. 

Борислав Береза пояснив, що перший подібний законопроект відхили в комітеті через технічні зауваження. Зараз на розгляд комітету подали його оновлену версію та очікують на затвердження.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+