Слухати

Пожежа у Кемерово: кому висунули звинувачення?  / Новини на Громадському радіо

Пожежа у Кемерово: кому висунули звинувачення?

28 березня 2018 - 09:33
Над справою працюють близько 100 слідчих

Слідчий комітет Росії висунув звинувачення всім п’ятьом фігурантам кримінальної справи про пожежу в торговому центрі «Зимова вишня» в Кемерово, передає ТАСС

Фігуранти справи про пожежу — керуюча торговим центром Надія Суддьонок, технічний директор Георгій Соболєв, директор компанії, яка обслуговувала пожежну сигналізацію в ТЦ, Ігор Полозієнко і співробітник цієї компанії Олександр Нікітін. Також звинувачення висунули охоронцю Сергію Антюшину, який, імовірно, відключив пожежну сигналізацію.

Кримінальну справу відкрили за статтями про смерть з необережності, порушення вимог пожежної безпеки, що, з необережності, призвело до смерті людей, і про надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки. За даними ЗМІ, над справою працюють близько 100 слідчих. 

Вчора голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін розповів, що у 2013 році будівля торгового центру була будівлею Кемеровського кондитерського комбінату.

Ймовірно, за словами Бастрикіна, кондитерський комбінат в порушення встановленого порядку був перетворений на ТОВ «Зимова вишня».

«Головними спонсорами, співзасновниками цієї новоутвореної юридичної особи є Штенгелов Денис Миколайович, 78 відсотків капіталу, живе в основному в Австралії, колишній місцевий підприємець, і Семенов Ігор Олександрович, у нього 17 відсотків активів цього центру. Керує Суддьонок, яка є орендарем приміщень. Ми вилучили величезну кількість документів за цю добу, треба їх уважно проаналізувати. Але я хотів би відзначити, що насправді це не малий бізнес. У цьому підприємстві, торговому центрі, 27 орендарів і приблизно стільки ж власників. Тобто це цілий конгломерат, холдинг, метою якого було отримання прибутку», — зазначив Бастрикін. 

Нагадаємо, пожежа у ТЦ «Зимова вишня» сталася 25 березня. Внаслідок неї, за офіційними даними, загинули 64 людини. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+