Слухати

У Раді зареєстрували законопроект щодо правового статусу політв’язнів

28 березня 2018 - 10:44
Законопроект визначає правовий статус незаконно утримуваних і певні соціальні гарантії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо правого статусу незаконно утримуваних в тюрмах ОРДЛО і Російській Федерації.

Законопроект «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» був зареєстрований 27 березня. 

Як повідомляє у Facebook віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко, до співаторства законопроекту додучилися представники комітету прав людини й захисту ветеранів, також Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та колишні заручники. 

За її словами, термінологія законопроекту враховує українське законодавство й міжнародні конвенції.

«Під дію законопроекту мають потрапити всі ті, хто незаконно утримувався в тюрмах ОРДЛО і РФ через військову агресію, що розпочалася з 20 лютого 2014 року. Законопроект визначає правовий статус незаконно утримуваних і певні соціальні гарантії, як то разова грошова виплата, яку має визначати КМ після звільнення людини (враховуючи можливості українського бюджету, тобто, ми не фіксуємо цю суму, вона залежить від бюджетних можливостей і є разовою). При цьому дезертири, інші особи, хто співпрацював з окупаційним режимом (якщо це встановлено спеціальними службами, військовою прокураторую), не матимуть право на отримання соціальноі разовоі виплати й інші соціальні гарантіі. Важливо, що держава посилить правовий захист заручників, допомогу в підготовці позовів задля притягнення причетних до катувань і незаконних утримань», — зазначила Ірина Геращенко.

Крім того, за її словами, законопроектом проаонується ще раз законодавчо зафіксовується, що протягом перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна плата.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+