Слухати

Нацбанк скасував обмеження для банків на торгівлю валютою

29 березня 2018 - 21:01
Національний банк України скасував ряд неактуальних тимчасових адміністративних обмежень для банків і бізнесу
Нацбанк скасував обмеження для банків на торгівлю валютою / Новини на Громадському радіо

Національний банк продовжив пом’якшення адміністративних обмежень для банків і бізнесу. Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ31 і рішенням №184-рш від 29 березня.

Раніше розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют протягом одного робочого дня з 4 серпня 2017 року складав — 1% від розміру регулятивного капіталу. З 30 березня поточного року ця вимога скасовується.

У НБУ вважають, що так банки будуть більш ефективно управляти своєю валютною ліквідністю. Як наслідок, за очікуваннями Національного банку, повинен вирости обсяг торгів і ліквідності на міжбанківському ринку.

Також резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів і позик у валюті, якщо в її реалізації (шляхом кредитування, страхування, забезпечення або поручительства) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером-іноземною державою .

Надалі компанія-резидент зможе не здійснювати обов’язковий продаж коштів, що надійшли за кредитом або позикою, якщо в його реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава.

Також НБУ спростив для бізнесу перерахування платежів у іноземній валюті за кордон, які пов’язані з судовими процесами.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+