Слухати

Третина українців в Польщі отримують візи через фіктивні декларації

29 березня 2018 - 18:29
Отримати декларацію щодо найму в Польщі коштує 600 злотих або 4 600 грн
Третина українців в Польщі отримують візи через фіктивні декларації / Новини на Громадському радіо

Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі з’ясувало, що 70% українців в Польщі, працюють не на тих місцях, які були задекларовані.

Про це пише видання Rzeczpospolita.

З 1 січня 2018 року польські роботодавці залишили 240 тисяч заяв про намір прийняти на роботу іноземних громадян, в основному українців і частково — білорусів, однак до роботи приступили лише 74 тисячі осіб. Такі дані наводить Реєстр зайнятості іноземців.

У міністерстві впевнені, що посилення правил для роботодавців не вплинули на зловживання при працевлаштуванні іноземців.

Читайте також: Дослідження соціологічної групи «Рейтинг»: 77% українців у Польщі виконують фізичну роботу

Нагадаємо, щоб отримати робочу візу в Польщі, роботодавець повинен подав декларацію в центр зайнятості, в якій має повідомити, що має намір найняти конкретного іноземного громадянина. За подачу фіктивної декларації українці платять до 600 злотих.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+